V Humpolci veselí odstartuje již v 10.30. Studentský průvod, který organizuje tamní Česká zemědělská akademie v Humpolci, následně projde městem po určené trase. Masky společně vyrazí ze Školní ulice, odkud budou pokračovat na Masarykovo náměstí, na Horním a Dolním náměstí, do Rašínovy a Husovy ulice a poté se navrátí zpět do Školní ulice.
S úderem úterní 14. hodiny odpoledne pak odstartuje masopustní rojení i v Pelhřimově. Zde se masky sejdou ve zmíněnou hodinu před kulturním domem Máj.

Právě odtud se kolem 14.30 celý průvod i s koňským povozem vydá přes Třídu Legií ke kapli Panny Marie Sedmibolestné. Dále naplánovaná trasa pokračuje do ulice Nádražní, Tylovy, Solní, Kralertovy, Růžové, až na Masarykovo náměstí.
Během obou masopustních průvodů nebude chybět ani tradiční doprovodný program. Účastníci se mohou mimo jiné těšit na soutěže o nejkrásnější, nebo hudební doprovod.

V Pelhřimově vše bude pokračovat veselím na Masarykově náměstí. Připraveny jsou tradiční koláčky i zabijačkové pochoutky, nebo fotokoutek.

Rej masek odstartoval z vlakového nádraží v Kamenici nad Lipou.
OBRAZEM: Kamenice má za sebou první masopust ve své novodobé historii