„V tuto chvíli jsme v kontaktu se společností Lidl, která Humpolec v příštím týdnu navštíví, aby se dojednaly formální záležitosti. Město má vytipované dvě lokality, které Lidlu k vybudování hřiště nabídne,“ informovala mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková.

Konkrétní možné umístění zmíněného hřiště však zatím vedení města prozradit nechtělo. Společnost Lidl staví dětská hřiště již osm let ve městech, kde se právě supermarket Lidl nachází. Pokud by mělo nové hřiště stát v blízkosti zmíněného supermarketu, zřejmě by nastal problém. Humpolecký Lidl totiž leží v zastavěném území na rohu Hálkovy a Masarykovy ulice.

V den zveřejnění výsledků se na facebookové stránce Rákosníčkovo hřiště Humpolec rozjela debata, kde a kdy hřiště ve městě postaví. „Nám by se líbilo v Družstevní ulici. Je tu hodně dětí a žádný hřiště tu nemáme,“ vyjádřila se k věci Lucie Blehová-Casian, jejíž názor podpořilo ještě několik dalších maminek.

Rozhodovat o tom, kde bude dalších celkem deset Rákosníčkových hřišť dělat radost dětem, mohli lidé z řad veřejnosti v období od 1. do 28. února. „Vedení města, ale i ostatní zaměstnanci Městského úřadu Humpolec sledovali, jak hlasování probíhá. Někteří i sami hlasovali,“ řekla s úsměvem Aneta Slavíková.

Po napínavém souboji nakonec Humpolec získal ve své kategorii od 10 001 do 25 000 obyvatel nejvíce hlasů a tím skončil na prvním místě. „Představitele města pak mile překvapila iniciativa a energie, s jakou se do propagace Rákosníčkova hřiště v Humpolci pustili sami obyvatelé města, a to především maminky s dětmi. S hlavními organizátorkami jsme komunikovali po celou dobu hlasování, na jejich popud jsme hlasování podpořili malou soutěží a shodou okolností ve středu 13. března se starosta města Karel Kratochvíl setkal se dvěma nejaktivnějšími maminkami, aby jim osobně poděkoval za jejich dobrovolné, obdivuhodné nasazení,“ prozradila Slavíková.

K aktivnímu hraní budou moci děti na Rákosníčkově hřišti využít velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, kolotoč nebo různé druhy houpaček. „Město na opravy i budování dětských hřišť myslí. V minulém volebním období se podařily investice do zvelebování řady z nich, například ve Smetanově ulici, kde je panelové sídliště nebo i mateřská škola. Nicméně sami obyvatelé města se rozhodli, že tu Rákosníčkovo hřiště chtějí, a město jejich iniciativu rádo podpořilo, tudíž stavbu Rákosníčkova hřiště vítá,“ poznamenala Aneta Slavíková.