Jasným vítězstvím ANO nad ODS skončily volby v Humpolci na Pelhřimovsku. Občanští demokraté, kteří město léta vedli, s největší pravděpodobností skončí v opozici.

Podle lídryně hnutí ANO Aleny Štěrbové je totiž nová koalice téměř na dosah. „Celé odpoledne jednáme o společném koaličním programu. Máme nadpoloviční většinu zastupitelů. Ve všech našich volebních programech bylo jasně deklarováno, že pro Humpolec chceme po dvaatřiceti letech změnu. Proto nepředpokládáme, že bychom ještě jednali s dalšími politickými uskupeními. Koalice je v podstatě jasná, dnes doladíme program a nejpozději zítra koalici oznámíme,“ uvedla Štěrbová, která bude nejspíš starostkou Humpolce.

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: Deník

ANO nad občanskými demokraty zvítězilo o dva mandáty, když získalo 24,32 procent hlasů. „Je to pro nás samozřejmě velké zklamání,“ uvedl v sobotu první muž kandidátky občanských demokratů a dosavadní starosta Humpolce Karel Kratochvíl.

Pavel Vrána
Humpolecké zklamání pro občanské demokraty. Ve volbách je přejelo ANO

Kratochvílův komentář k tvořící se koalici a pozici ODS ve městě se Deníku doposud nepodařilo získat. Opozice v Humpolci nicméně nebude jen pro parádu. Rozdíl v počtech mandátů je totiž velice těsný. Budoucí koalice jich má jedenáct, opozice ve složení ODS, Lidovci, ČSSD a Starostové pro občany deset.