V Černovicích a Senožatech končí současní představitelé škol na základě domluvy se zřizovateli. V obou případech se jedná o velmi zásadní záležitost. V Černovicích končí po dvanácti letech současná ředitelka základní a mateřské školy Marcela Kokšteinová. Vedení města se s ní dohodlo, že ve své funkci skončí k 31. červenci 2015.

„Neexistuje jeden velký generální důvod, ale dlouhodobě si myslím, že se ve škole nedaří dělat některé věci dobře. Nejde říci, že by se vše dělalo špatně, ale problémy ve škole jsou, a to dlouhodobě. Hlavním problémem je vysoká fluktuace učitelů. Myslím si, že není správné, aby ze školy odházeli dva až tři učitelé ročně. To není úplně správná situace, která nejvíce dopadá na děti," sdělil pro Deník starosta Černovic Jan Brožek. Výběrové řízení na nového ředitele(ku) už je vyhlášeno. Uchazeči mohou přihlášky podávat do 27. května.

Z kandidátů vyberou v červnu

Konkurz se uskuteční 14. června. „Předpokládáme, že ředitel bude vybrán do konce školního roku s tím, že si bude moci zařídit svoje záležitosti jako vypovědět pracovní smlouvu jinde tak, aby mohl nastoupit od 1. srpna do Černovic," popsal starosta. Ten zároveň dodal, že nový ředitel bude mít k dispozici volný byt v budově školy.

Také v ředitelském křesle Základní školy Senožaty bude od nového školního roku sedět jiná tvář. Jak uvedl starosta Senožat Zdeněk Vaněk, současný ředitel školy Miroslav Šimek odchází po vzájemné domluvě s obcí. V Senožatech vypsali na nového představitele či na novou představitelku školy výběrové řízení, které v červnu zakončí pohovor s přihlášenými uchazeči.

„Se současným panem ředitelem je domluva taková, že dokončí školní rok. Prvního srpna pak nastoupí nový ředitel, aby se stihl připravit na následující školní rok," zmínil starosta.