Zní to možná zvláštně, nicméně místním lidem i turistům přinese tento podnik jako první možnost ochutnat tradiční orientální speciality.

Majitel Dero Ali Özkan přišel z německého Heilbronnu, ale kořeny má v Turecku. Jeho rodina vlastní řadu provozoven v severních Čechách a také fast food v Jindřichově Hradci. To je také důvod, proč musejí případní zájemci o práci v tomto podniku umět mluvit německy.

Kebabový rekord

„Dera Pelhřimov zaujal především pro jeho přívlastek města rekordů a kuriozit a krásné historické centrum. Třeba se i jeho restaurace jednou přidá k tradičním slavnostem s další rekordní disciplínou, například kdo sní kebab v co nejkratší době," směje se Eva Tunklová, která majiteli pomáhá s administrativou a tlumočením.

Restaurace bude otevřena v nejbližších dnech. Momentálně probíhají dokončovací práce a vybavení prostor veškerým zařízením. Název podniku bude znít Roj Kebab House. První slovo názvu pochází z kurdštiny a znamená „sluníčko".

A jaké speciality můžeme očekávat? „Prodávat se budou pokrmy italské kuchyně a především turecké a orientální speciality. Döner kebab, dürum döner kebab, falafel, lahmacun nebo peynirli pide," říká Tunklová.

Kebab v podobě pita chleba nebo tortilly plněné grilovaným masem, salátem zalitým olivovým olejem a omáčkou si všichni asi vybavit dokážeme. Málokdo však ví, co si představit pod pojmy falafel, lahmacun a peynirli pide.

Falafel jsou vegetariánské na oleji nebo v troubě smažené kuličky z cizrny nebo bobů. Pokrm pochází z Egypta. Lahmacun je také známý jako turecká pizza, tedy placka plněná hovězím nebo jehněčím masem, rajčaty, paprikou nebo jinou zeleninou.

A peynirli pide si můžeme představit jako lodě ze speciálního těsta po okraj naložené ovčím sýrem nebo třeba mletým masem.

„Chceme místním nabídnout ochutnávku pokrmů, koření a chutí, které znají z dovolené. Provozovna bude sice fungovat jako restaurace, ale všechna jídla si mohou zákazníci odnést s sebou. Například příprava kebabu trvá asi pět minut," uvádí Tunklová.

Podobná provozovna se nachází také v Humpolci. Jejím majitelem je Segrid Bouzid, který do České republiky přicestoval z Turecka. Žije tu už pět let a říká, že do své rodné země už by se vracet nechtěl. Humpolec a jeho okolí si oblíbil.

Bouzid se soustředí hlavně na prodej kebabu a pizzy. Lidé si tyto jeho pochutiny oblíbili a on se do jiných specialit pouštět nechce. Jídlo od tohoto tureckého majitele je možné nechat si i dovézt až domů.

Karolína Hovorková