Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V budově kamenického kina se možná vyřádí i horolezci

Kamenici nad Lipou – Nejenže by kamenické kino mohlo v budoucnu opět promítat, ale možná také nabídne zázemí tamním spolkům a organizacím.

2.5.2016
SDÍLEJ:

Kamenice nad LipouFoto: DENÍK/ Nela Kyselová

Ty by v této momentálně nevyužívané budově měly provozovat svou zájmovou činnost. Na jednom místě by se tak mohlo kupříkladu tančit, lézt po horolezecké stěně, cvičit, hrát si s malými dětmi anebo by zde mohla vzniknout i ordinace sestry domácí péče.

CENTRUM BY NABÍDLO POTŘEBNÉ PROSTORY
Jednalo by se o komunitní centrum, které by v Kamenici nad Lipou naplňovalo potřeby tamních obyvatel, umožňovalo společná setkávání a mimo jiné poskytovalo i prostor pro veřejná projednávání potřeb a podnětů místních.

O tom, jak by zmíněné centrum, které by mělo být rovněž otevřeným prostorem, sloužícím právě tamní komunitě, mohlo vypadat, jednali ve čtvrtek odpoled-ne zástupci tamních spolků a organizací.

„Rádi bychom oživili budovu kina a dali jí nějakou novou náplň, a to tak, aby se tam mohli lidé scházet 
a byla to znovu živá budova, která by plnila smysl shromažďování lidí a jejich akti-vit," řekl na úvod čtvrtečního veřejného projednání komunitního centra v Kamenici nad Lipou místostarosta města Jaromír Pařík.

Se svým přáními, jak by měla vypadat část prostoru 
v momentálně nevyužité budově kamenického kina, se svěřila za taneční a pohybovou školu Kamdance 
i Dagmar Chrpová. „U nás
je problém, že fungujeme 
v různých prostorách v Kamenici a všude platíme nemalé nájmy. Tím pádem pak i děti mají vysoké členské příspěvky za navštěvování těchto aktivit," prozradila Chrpová.

DĚTI NAJDOU NOVÉ MÍSTO PRO TANEC I SPORT
Dodala také, že by tedy 
v komunitním centru, které v Kamenici v budoucnu nej-spíš vyroste, rádi našli prostor, kde by mohly děti jak tančit, tak i cvičit, například parkour, taekwondo a nebo gymnastiku, a kde by mohly také uskladnit cvičební pomůcky, které potřebují k vy-konávání těchto sportů.

Někteří by v potencionálním kamenickém komunitním centru nejvíce přivítali bezbariérový přístup. „Jediné, co nám nevyhovuje, je to, že sídlíme v prvním patře, takže maminky musí nechávat kočárky dole, a to není úplně dobré," řekla Petra Nejeschlebová z dětského centra Medvídek.

Úklid celého objektu by měl na starost správce budovy. „Také je tu myšlenka, že v objektu bude správcovský byt, to znamená, že bude mít svého správce, který tam bude třeba v průběhu celého dne. Služby jako například úklid anebo potřebné opravy by tak zajišťoval právě správce komunitního centra," přemítal Pařík.

Veškeré náklady na provoz centra by obstaralo město. „Co se týče nějakého finančního vypořádání, tak minimálně po dobu udržitelnosti, což je pět let, by toto všechno bylo bezplatné," dodal Pařík. Na vybudování Komunitního centra v Kamenici nad Lipou ale budou zapotřebí nemalé finanční prostředky.
Město proto počítá s dotacemi. „Podmínky dotace ale aktuálně nejsou vypsané. Protože se dotace vypisují rychle a je na to málo času, tak město vzalo na sebe zodpovědnost, že k přípravě projektu přistoupilo už teď, i když vlastně neví, na jaké podmínky se připravuje," Vlaďka Hojgrová z realizačního týmu projektu. Dodala také, že Komunitní centrum v Kamenici nad Lipou by se ale mohlo začít budovat nejdříve v roce 2018.

Autor: Denisa Šimanová

2.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Na fotografii jsou žáci ze ZŠ Počátky, třída 1. B paní učitelky Hany Rudišarové. Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Rynárec

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Rekordmanka dokázala vyjmenovat všechna jména z kalendáře

Pelhřimov – Česká kniha rekordů se rozrostla o nový paměťový rekord. Za 8 minut a 18 vteřin totiž čerstvá rekordmanka Milena Šatavová dokázala odříkat celý současný český kalendář a všechny křestní jména v něm uvedená. Mimo jiné zvládla určit i přesné datum narození známých osobností nebo přiřadit správná křestní jména k náhodně vyřčeným datům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení