SNK Bořetín získalo bezmála 54 procent hlasů. Pro Bořetínské SNK pak hlasovalo necelých 46 procent voličů. „Jsem rád, že většina voličů nás podpořila, moc jim za to děkujeme. V žádném případě nechceme druhou stranu zadupávat do země a obec chceme spravovat tím způsobem, abychom ji spojovali, ne rozdělovali. Získali jsme čtyři mandáty, protistrana tři. Budeme se muset domluvit na nějakém fungování. Doufám, že spolu budeme spolupracovat,“ hodnotil výsledky voleb Jan Cimbůrek, lídr SNK Bořetín.

Nejvíce hlasů, konkrétně 51, obdržel Jan Cimbůrek a v rámci kandidátní listiny SNK Bořetín to představuje 15,78 procenta. Za ním skončil Stanislav Zíka s 50 hlasy (15,47%), Jiří Vrzal se 48 hlasy (14,86%) a Zdeněk Danda s 46 hlasy (14,24%). Za Bořetínské SNK se do zastupitelstva dostal také Stanislav Štrouf se 44 hlasy, což představuje 16,17 procenta hlasů, bývalý starosta Stanislav Koukal se 40 hlasy (14,70%) a Jakub Trčka s 38 hlasy (13,97%).

V Bořetíně, který má podle posledního sčítání 106 obyvatel, se nové hlasování uskutečnilo z důvodu, že hlasování v řádném termínu na počátku loňského října zrušil kvůli vážným chybám soud. Soud totiž vyhověl návrhu pětatřiceti obyvatel obce na neplatnost hlasování a prohlásil je skutečně za neplatné. „Celý princip sporu byl v tom, že 35 voličů z obce podepsalo a podalo volební stížnost v tom smyslu, že volili naší kandidátku a ve volební urně bylo nalezeno pouze 18 hlasů. Rozdíl byl alarmující, nevysvětlitelný a nyní se tedy projevilo to, že jejich vůle se konečně zobrazila ve volebních výsledcích,“ komentoval výsledky říjnových komunálních voleb Jan Cimbůrek.

Volební komisi musel z větší části zajistit registrační úřad v Kamenici nad Lipou. „Ze čtyř členů komise, která zasedla v říjnu, tři rezignovali panu starostovi na funkci. Pouze Jana Vrzalová zůstala. Pan starosta už další zájemce nenašel. Tím pádem jsme byli na řadě my, jako registrační úřad,“ řekl Leoš Zhorný, tajemník Městského úřadu Kamenice nad Lipou.