V neděli totiž startuje letní režim v pelhřimovském bazénu, humpolecké koupaliště Žabák své brány otevře ve druhé polovině června.

„Novinky jsme si sice pro letošní rok žádné nepřipravili, ale vedle našeho koupaliště je od loňska otevřené nové lanové centrum, kde si návštěvníci mohou zpříjemnit pobyt," přiblížil provozovatel humpoleckých sportovišť Jiří Hynek.

Koupaliště Žabák nabízí vyžití ve velkém bazénu, který se dělí na plaveckou a relaxační část, kde je k dispozici široká skluzavka, dva chrliče či divoká řeka. Zda koupaliště letos překoná rekordní návštěvnost z loňského roku, kde si od 15. června do 24. srpna užilo vodní radovánky přes 14 tisíc lidí, je nyní ve hvězdách. „Jsme zcela závislí na předpovědi počasí, takže se nechme překvapit. V červnu bude otevřeno od pondělí do pátku od 13 do 19 hodin. V sobotu a neděli od 10 do 19 hodin," dodal Jiří Hynek. V červenci a srpnu se pak mohou lidé přijít na Žabák zchladit denně od 10 do 19 hodin.

Naopak na počasí není závislý bazén v Pelhřimově. A právě v něm začíná už zítra letní režim, který potrvá do 31. srpna. Kromě hodinového vstupného bude možno využít i vstupné celodenní.

„Do 27. června budou otevírací hodiny bazénů shodné s dosavadními, tedy včetně plavecké školy a oddílů. Od soboty 28. června bude upravena otevírací doba," pronesl vedoucí sportovního areálu Aleš Pokorný s tím, že v pondělí bude otevřeno od 13 do 20 hodin a od úterý do neděle od 11 do 20 hodin. Sauna bude v červenci mimo provoz. Venkovní plochy budou k dispozici návštěvníkům v závislosti na přízni počasí.

Bez kruhu i hraček

Na Facebooku se nedávno rozběhla diskuse, ve které někteří uživatelé rozebírali, proč nemůžou do relaxačního bazénu v Pelhřimově děti s nafukovacími rukávky či kruhem. Deník se zeptal vedoucího sportovního areálu Aleše Pokorného. Odpověď byla jasná – z bezpečnostních důvodů.

„Do bazénu je do masážních trysek a roštů vháněna voda a tlakový vzduch. Voda je v tomto případě provzdušněná a nemá dostatečnou hustotu, aby bezpečně udržela plavce na hladině. Je zde možnost prudkého nečekaného zanoření, propadnutí pod hladinu, třeba i s plaveckou pomůckou," popsal možné riziko vedoucí sportovního areálu.

Voda má prý bíle neprůhledné zabarvení a nedá se tak úplně dobře sledovat pohyb pod hladinou.  „V našem zařízení mohou děti tyto pomůcky používat v obou dětských bazénech. Doporučujeme používat plavecké pomůcky s bezpečnostním atestem. Nafukovací kruhy, rukávky a většina vest jej nemají. Atestované pomůcky zapůjčujeme u vstupu do bazénu," uzavřel Aleš Pokorný.

Sportovní centrum v Pelhřimově nabízí návštěvníkům klasický plavecký bazén o délce 25 metrů i malý dětský bazén a půlkruhový relaxační bazén a dětské brouzdaliště.

K dispozici je také sauna , která je společná pro ženy i muže.