Finální číslo výtěžku tradiční sbírky, která oficiálně skončila v neděli 14. ledna, znají například na Kamenicku.
Tam se letos koledníci v bílých pláštích a korunách na hlavách vydali na celkem 42 míst. Do některých koutů se navíc letos vypravili úplně poprvé.

Jak prozradila ředitelka Farní charity Kamenice nad lipou Jitka Koubová, která Tříkrálovou sbírku na Kamenicku organizuje, letošní výtěžek je zase o několik tisíc korun vyšší. „Letošní výtěžek nás opravdu moc mile překvapil. Společně se nám podařilo sbírku opět navýšit a dostat se i do odlehlých částí a obcí, kde jsme sbírku provedli úplně poprvé v celé historii, což je jedna z nejhezčích věcí, která se nám povedla,“ pochvalovala si Jitka Koubová letošní ročník sbírky.

Dobrovolníci letos nově zamířili například do Vlkosovic, Dobešova a Žďáru u Kamenice nad Lipou. „Bylo to úžasné. Tamní lidé byli úplně dojatí, že k nim poprvé přišli tři králové,“ řekla po sbírce Koubová.

Letos se tedy koledníkům v Kamenici a okolí podařilo do zapečetěných kasiček nasbírat celkem 218 679 korun. „Loni se v rámci tradiční sbírky vybralo 205 542 korun,“ informovala Koubová.

Ne zcela kompletní výsledky z letošní sbírky má momentálně Oblastní charita Pelhřimov, která zajišťuje Tříkrálovou sbírku v Pelhřimově a okolí. Celkem se jedná o 69 míst. „Ještě nemáme spočítané peníze z kasiček, se kterými chodili koledníci v Radňově, Dehtářích, Vadčicích, Moravči, Dobré Vodě a Krasíkovicích,“ vyjmenovala Zuzana Havlová, koordinátorka Tříkrálové sbírky.

Obyvatelé Pelhřimova a jeho místních částí darovali potřebným celkem 250 329 korun. Co se týče zmíněných místních částí, koledníci zavítali do Starého Pelhřimova, Služátek, Chvojnova, Útěchoviček, Rybníčku, Pejškova, Lipice, Bitětic, Strměch a Nemojova. „V rámci loňského ročníku sbírky se v Pelhřimově podařilo vybrat 133 982 korun a v místních částech 60 097 korun,“ přemítala Havlová.

Pod pelhřimovskou charitu spadají i města, a to Počátky a Žirovnice. „V Počátkách se vybralo 12 196 korun, v Žirovnici pak 4 576 korun,“ řekla Havlová.

Kasičky v rámci letošní Tříkrálové sbírky pomohl letos poprvé naplnit ještě Tříkrálový pochod na Křemešník, jehož premiéra se uskutečnila 7. ledna. „Díky pochodu se podařilo vybrat dalších 15 693 korun,“ doplnila Havlová.

I na Pacovsku se letošní výtěžek sbírky výrazně navýšil. „Celkem 24 skupinek tří králů, kteří vyrazili zhruba na 18 míst včetně Pacova, Lukavce a Obrataně, vybralo 156 612 korun,“ pověděl ředitel Farní charity Pacov Miroslav Kokeš s tím, že loni se vybralo zhruba 129 tisíc korun.

V Humpolci, kde Tříkrálovou sbírku organizuje Oblastní charita Havlíčkův Brod, se letos podařilo pro potřebné získat celkem 172 728 korun. „Kompletní výsledek letošní sbírky budeme mít nejspíš až na konci ledna. Vesnic, které koledníci na Havlíčkobrodsku a Humpolecku obcházejí, máme zhruba devadesát, takže teď jsme asi tak v polovině, co se týče sčítání,“ vysvětlila mluvčí Oblastní charity Havlíčkův Brod Aneta Slavíková.

Loni v rámci sbírky vybrali koledníci, co se týče samotného Humpolce, 157 183 korun. Letošní výtěžek je tak v Humpolci o necelých 16 tisíc korun vyšší.