„Velice mě mrzí, že letos se Běh pro úsměv neuskuteční, ale věřím, že o to více si to užijeme příští rok. Budu mít více času vše doladit a jelikož již teď vím, že termín běhu 22. května 2021 se neshoduje s pochodem Praha-Prčice, tak věřím, že o to více nás bude. Barva Běhu pro úsměv na rok 2021 bude stejná jako měla být letos, tedy zlatá. Dopřejme si letos více chvilek v rodinném kruhu a příští rok se uvidíme zase na náměstí – s úsměvem pro úsměv,“ vzkázala hlavní pořadatelka akce Michaela Tulachová.

Letošní sedmý ročník oblíbené pelhřimovské sportovní akce pro běžce všech výkonnostních i věkových kategorií či pro celé aktivně založené rodiny zrušili organizátoři již s dvouměsíčním předstihem.

Přestože hlavní doba na přihlášky letos zatím nenastala, rýsoval se opět hodně slušný zájem. V okamžiku zrušení letošního ročníku se zaregistrovalo na sedm desítek zájemců.

Začalo vracení startovného. Někteří účastníci již ale podporují akci v příštím roce. „Jedenasedmdesátiletý Petr Steiner, nejvěrnější a nejstarší z běžců, mi vložené startovné poslal zase zpět, už si tak předplatil účast na příštím ročníku,“ poukázala na zajímavost Tulachová.

Běh pro úsměv se konal v centru Pelhřimova zatím šestkrát. Zájem o start v něm trvale rostl, loni se zúčastnilo na šest stovek běžců od malých dětí po sedmdesátníky.