Objekt, původně židovský dům, už po rekonstrukci volal řadu let. Oprava jednopodlažní budovy vyšla na zhruba čtyři miliony korun s tím, že dotace z operačního programu životní prostředí činila 90 procent těchto uznatelných nákladů.

„V minulém volebním období jsme si jako prioritu stanovili snížení energetické náročnosti všech obecních budov. To se nám podařilo. Jednou z posledních budov byl úřad městyse," přiblížil starosta Lukavce František Pinkas. Bodem číslo jedna při plánované opravě bylo snížení nákladů na energie, protože objekt je poměrně starý a výdaje tam ročně dosahovaly nemalých částek.

„Jedná se o původně židovský dům, který v minulosti koupili do vlastnictví města mí předchůdci. Budova, která je dobře situovaná přímo na náměstí, během let měnila využití," dodal starosta.

A doplnil, že se modernizaci s celkovou opravou snažili pojmout moderně. Nově se tam nachází i výtah, takže úřad je zcela bezbariérový.

„Myslím, že se rekonstrukce povedla. Jsou na ni kladné ohlasy. Budova je teď navíc i barevně sladěna s náměstím. Jsme tu spokojení. Vytápění probíhá pomocí tepelného čerpadla. Náklady za vytápění nám nyní klesly zhruba na třetinu," zdůraznil František Pinkas.

Dočasně ve škole

Stavební firma kompletně zrekonstruovala vnitřní i vnější část historického objektu. Spodní část se vybourala, protože řemeslníci dělali hydroizolace, podlahové vytápění, podřezávali zdi proti vlhkosti, opravovali omítky, štuky a vše následně opatřili novými nátěry. Venkovní část se zateplila.

„Objekt městyse nyní působí celistvě. V době prací jsme úřadovali jinde, protože tady by to z důvodu rozsahu prací nebylo možné. Provizorní kanceláře jsme si po dobu rekonstrukce zřídili v bývalé základní škole na náměstí," dodal první muž Lukavce.