Dominic Miller se narodil v Argentině irsko-americkému páru, studoval v Anglii a dnes žije ve Francii. Jako hudebník tedy ve své tvorbě spojuje to nejlepší ze starého i nového kontinentu. Ve světě platí za vrcholného profesionála a propojení se Stingem trvá už desítky let. Ze společné tvorby lze jmenovat světoznámou píseň Shape Of My Heart.

„Jsem silně ovlivněn tím, jaký má Sting smysl pro harmonii, i stylem jeho skládání textů a písní. Zkouším to samé aplikovat do instrumentální hudby. Vyjadřuji se pomocí hudebních aranžmá,“ netají se Miller svou inspirací. Sting kontruje: „Kdykoliv Dominic hraje na kytaru, vytváří jedinečné barvy a celé spektrum emocí, ojedinělou architekturu ticha, melodie i resonancí. Dokáže hudbou pozvednout ducha do jiných sfér.“

Lékaři Matějka, Elhler a Tichý se sestrami.
Nemocnice Pelhřimov letos slaví 120. výročí. Nemáte historické fotky?

Kromě Stinga spolupracoval Miller také s mnoha dalšími osobnostmi, například s Paulem Simonem, José Carrerasem, Philem Collinsem, Paulem Youngem, Manu Katchém, Chrisem Botám a dalšími.

Kapela vystoupí v tomto složení: Dominic Miller (kytara), Nicolas Fiszman (baskytara), Jacob Karlzon (piano), Ziv Ravitz (bicí). Hostem ojedinělého hudebního večera v Humpolci bude Vojtěch Dyk, a tak se diváci mohou těšit na několik společných písní. Prodej vstupenek online na www.infohumpolec.cz nebo osobně v infocentru Humpolec.