Obec se do realizace komunitního centra pustí pouze v tom případě, že dostanou od Ministerstva pro místní rozvoj dotaci. „Ministerstvo tento dotační titul nabízí dva nebo tři roky. Bez přiznání dotace by pro nás realizace projektu byla až příliš drahá," řekl starosta Senožat Zdeněk Vaněk.

O dotaci přitom smí požádat jedině v případě, že budou mít vyřízené všechny úřední náležitosti. „V současné chvíli máme vypracovanou projektovou dokumentaci, která leží na stavebním úřadě v Humpolci. Bez pravomocného stavebního povolení totiž nemáme na dotační titul nárok," vysvětlil starosta.

I přesto, že stavební povolení ještě není vystavené, jeden příspěvek už obec získala. „Máme přiznanou dotaci ze Státního fondu životního prostředí na zateplení budovy ve výši tří milionů korun. I přesto, že bychom získali druhou dotaci, bychom si jako obec museli vzít na stavbu úvěr ve výši šesti až sedmi milionů korun. Bez druhé dotace by tato částka byla vyšší, což už si nemůžeme dovolit," zhodnotil situaci Vaněk s tím, že celkově by se měla realizace projektu vyšplhat na dvacet milionů korun.

Bez příspěvku ministerstva tak budou zastupitelé zřejmě uvažovat o konečném řešení. „Pokud nám letos dotaci nepřiklepnou, zkusíme to znovu příští rok, protože už jen projektová dokumentace, do které jsme investovali, stála půl milionu korun. Jestli ale ani v příštím roce peníze nedostaneme, bude se nejspíš debatovat o demolici objektu," přemítal starosta.

V komunitním centru pro seniory by mělo vzniknout sedmnáct bytů. „Obvodové zdi ubytovny zůstanou zachovány, stejně jako schodiště. Vybourají se vnitřní příčky, aby odpovídaly bytům v projektu. Počítáme také s instalací výtahu," jmenoval změny Vaněk. „Krom bytů se v objektu počítá se společnými prostorami, jako je knihovna, společenský sál či kavárna," dokončil výčet starosta.
Ubytovat se budou moci soběstační senioři, kteří nepotřebují péči. „V komunitním domě nebude zajištěna žádná pečovatelská služba. Jediným zaměstnancem by měl být údržbář objektu," vysvětlil Vaněk.

Vojenská ubytovna je prázdná téměř čtvrt století. „Až do února letošního roku využíval suterén objektu pán, který zde měl pneuservis a prodával malotraktory. Ten nám však vypověděl smlouvu," vzpomínal Vaněk. „V jednom patře má také svou klubovnu spolek místních myslivců," pokračoval starosta.

O tom, jak s prázdnými prostorami ubytovny naložit, uvažuje obec už delší dobu. „Dříve zde padl návrh na multifunkční dům, kde by fungovaly místní spolky jako myslivci, knihovna či obvodní lékařka. Od toho se nakonec ustoupilo a využili jsme možnosti nového dotačního titulu od ministerstva," dodal Vaněk.

Informace o tom, zda obec dotaci získala, se v Senožatech dozvědí v dubnu příštího roku.