Podle Martina Pavlíčka, ředitele Resortu Svatá Kateři-
na, toho jde ale docílit například v nové turistické zajímavosti, která se nachází nedaleko Počátek. Řeč je o díle, které vzniklo na louce na malém návrší za Resortem Svatá Kateřina ve tvaru kruhu a v terénu je vyznačeno vztyčením velkých kamenů.

Tento kruh je výjimečný hlavně tím, že jeho střed tvoří plochý kámen na třech menších podstavách, kdy toto uspořádání bylo již v historii používáno některými severskými kulturami. „Energetické vlastnosti tohoto kamene umožňují funkce, které běžné kruhy nemají, a proto je přínos kruhu pro člověka velmi významný," pověděl o speciálních vlastnostech středového kamene Martin Pavlíček.

Toto dílo bylo nakonec nazváno Kamenný kruh druidů. „V případě hostů Resortu Svatá Kateřina bude toto místo navíc sloužit ke společným cvičením a meditacím pod vedením zkušených lektorů," prozradil Pavlíček, jak budou moci kruh využívat hosté Resortu.

Zajímavostí tohoto místa, které připomíná Stonehenge na jihu Anglie, je i skutečnost, že přesně středem kruhu prochází evropské rozvodí Severního a Černého moře.

Tvůrci nové turistické zajímavosti, která leží nedaleko Resortu Svatá Kateřina, také museli rozlousknout spoustu důležitých rozhodnutí. Kolik vztyčíme kamenů? A v jakém uspořádání?

„Nakonec zvítězilo číslo 33. Kruh byl rozdělen do 32 stejných výsečí s vyznačeným vztyčeným kamenem na obvodu kruhu. Ze západní strany byla postavena vstupní brána, čímž bylo dosaženo právě celkového počtu 33 kamenů," řekl Pavlíček.
Kameny, které tvoří kruh druidů, rozhodně nejsou žádní drobečkové. Délky jednotlivých kamenů, můžeme dokonce říci i balvanů, se pohybují v rozmezí 1,6 až 4,2 metru.

Každý z nich má hmotnost několika tun a je důležité podotknout, že každý kámen má ještě přibližně jednu čtvrtinu své délky zakopanou v zemi. Důvodem je správná stabilita.

Nejvyššími kameny byly vyznačeny na obvodu kruhu jednotlivé světové strany se západní, již zmiňovanou vstupní branou.
Obvod kruhu činí magických 108 metrů. Jak uvedl Martin Pavlíček, toho číslo vzbuzuje řadu emocí a prolí-
ná se snad všemi kulturami lidstva. Dodal také, že Kamenný kruh druidů údajně nemá obdoby v celé České republice a je snad i mimořádný v evropském rozměru.