Nicméně právě teď nastal čas na oficiální uveřejnění akce, a hlavní organizátoři Michal Burda a David Bumbálek z BB Productions tak slibují další filmový zážitek.

V minulém roce nabídli organizátoři divákům hned dvě části pilotního ročníku. První proběhla v pelhřimovském kině Vesmír v březnu, druhá pod širým nebem na začátku školního roku.

Burda a Bumbálek chystají změny a nebude jich málo. „Další ročník festivalu nebude rozdělen na dvě části, jako to bylo rok předchozí, ale celá akce bude třídenní a uskuteční se prvního až třetího září. Filmy by se měly promítat jak v kině, tak formou venkovní projekce," sdělila dvojice.

Další změnou je i rozšíření týmu, který se o festival stará a připravuje ho. „Připojili jsme k sobě pár lidí, aby se dalo na festivalu lépe pracovat a úkoly se daly přehledněji plnit. Kromě nás dvou a našeho grafika, Tomáše Pavlíčka z Písku, máme v kolektivu nově i externího účetního, technika nebo i specialisty v odvětví public relations, VIP hostů, sponzorů," informoval Michal Burda.

Festival by měl kromě filmů nabídnout i aktivity pro diváky. „Tentokrát bychom chtěli více do procesu zapojit i naše příznivce, proto jsme se rozhodli pro ně uspořádat nejrůznější přednášky a workshopy, aby mohli být blíže filmovému dění," sdělil David Bumbálek.

Chybět nebudou ani známé osobnosti, se kterými tým festivalu Kraťasy Film Fest jedná. „Návštěvníci se mohou opět těšit na řadu známých tváří. Součástí bude i patron celé akce, který se s každým ročníkem mění, kdo to bude, je zatím překvapením" dodal Burda.

Dominika Benešová