Od pondělí 2. října je ve všech knihovnách živo. Probíhá totiž celorepubliková akce Týden knihoven, na který se knihovny vyzbrojily bohatým týdenním programem. Městská knihovna v Humpolci jako zlatý hřeb celé akce zažije 9. října křest knihy. „Křest nového, doplněného vydání knihy Libuše Pamětnické s názvem Strašidla ze Zálesí, proběhne v literárním klubu. Bude přítomná Ivana Haslingerová, což je dcera dnes již bohužel zemřelé autorky knihy,“ informovala vedoucí Městské knihovny v Humpolci Ludmila Trnková.

Křest knihy je pro humpoleckou knihovnu prestižní událost a velice se na ní těší. „Jsme rádi, že se kniha paní Pamětnické pokřtí právě u nás,“ potvrdila vedoucí knihovny.

Součástí křtu, který provede starosta města Humpolce Jiří Kučera, bude i bohatý doprovodný program. „Paní Haslingerová, která knihu Strašidla ze zálesí ilustrovala, zavzpomíná na svou maminku. Verše z pokřtěné knihy pak zazní v podání Jany Krejčí,“ naznačila průběh křtu Trnková. Hudebně celý slavností okamžik doprovodí Martin Sýkora se svou skupinou.

Křest knihy se mimo jiné stane i mezigeneračním setkáním. „Program obohatí i děti z místní základní školy, které přečtou úryvky z pověstí Strašidla ze Zálesí, a budou tu i žáci Libuše Pamětnické, kteří přislíbili svou účast,“ konstatovala Ludmila Trnková.

V mezigeneračním duchu se nese i celý letošní ročník humpoleckého týdne knihoven. „Snažili jsme se týden knihoven zaměřit na rodiny s dětmi a vlastně všechny věkové skupiny,“ přemítala Trnková. Plánovaný program v pondělí 2. října odstartovala akce pro základní školy, která sklidila úspěch.

„Vzdělávací worshop Jak se staví město se spisovatelkou a lektorkou Klárou Smolíkovou se velmi povedl. Děti získaly nové informace z historie a mohu říci, že máme v plánu podobnou akci s paní Smolíkovou zopakovat,“ prozradila Trnková.

V první polovině týdne do knihovny zamířili i klienti denního centra humpolecké Astry, ve středu se mohli zájemci všech věkových kategorií zapojit do vyrábění medvídků a na závěr týdne mají pracovnice humpolecké knihovny naplánované čtení pro domov seniorů.