V prostorách obce se objevilo přes dvacet stánků, v nichž si zájemci mohli vyzkoušet svou šikovnost při uměleckých činnostech vyžadujících fantazii, zručnost i trpělivost. Například Tina zdobila látkovou taštičku barevnými kytičkami. „Před chvíli jsme dorazili a zřejmě tu strávíme celý den. Pokud najdu odvahu, tak si také něco vyrobím, třeba mejdlíčko," prozradila s úsměvem maminka Tiny Šárka Malá ze Sezimova Ústí, která pochází z Kamenice nad Lipou.

Tvorbychtiví malí i velcí návštěvníci se mohli zabavit opravdu celou škálou uměleckých činností: od senování, slámování, tvorby hrnečků, sochařského modelování, pletení z pedigu, korálkování, plstění, origamů, dřevořezby, enkaustiky až po malování na sklo a mnoho dalších tvůrčích aktivit pod vedením zkušených umělců. „Vybrala jsem si šablonu a teď ji vybarvuji barvami na sklo podle své fantazie. Barva schne zhruba celý den, pak se obrázek sloupne a nalepí na sklo," vysvětlila Veronika Zemanová z Pelhřimova, která dochází na kroužek do Domu dětí a mládeže Pelhřimov. V rámci sochařského modelování si zase zájemci mohli nechat vyrobit odlitek vlastních úst.

Pořadatelé Vlasenického tvoření si pro návštěvníky akce připravili také bohatý doprovodný program. Například divadelní soubor Kostičky ze zmíněného Domu dětí a mládeže Pelhřimov zahrál maňáskové divadlo pro nejmenší. Představila se tu i taneční škola Kamdance z Kamenice nad Lipou. V sále tamního kulturního domu vystoupil soubor saxofonistů Saxmania ze Základní umělecké školy Žirovnice a komorní pěvecký soubor Lumen. Unaveným dospělým večer zahrála kapela Flying Parties.

Někteří návštěvníci tvoření si také vyšlápli na kopec, kde už od 16. srpna sochají sochaři na Mezinárodním sochařském symposiu. To tu skončí 6. září a vzniklé sochy ozdobí prostory obce.