Podle koaliční dohody uzavřené mezi ODS, ČSSD, lidovci a TOP 09 se staronovým starostou měl stát Jiří Kučera (ODS), místostarostou pak Květoslav Namyslo a Lenka Bartáková (oba za ČSSD). Zastupitelé ve středu tuto volbu potvrdili v tajném hlasování.

Před samotným zahájením jednání zazněla v sále kina česká hymna, kterou si spolu se zastupiteli poslechlo více než 70 návštěvníků z řad veřejnosti. „V novinách jsem četl, že v Pacově přišlo na první zasedání zastupitelstva asi 20 lidí, v Pelhřimově jich dorazilo cirka 25 a v Humpolci je vás mnohem více. Jsem za to rád, protože tato účast ukazuje, že humpolečtí občané mají zájem o dění v jejich městě," řekl s potěšením Kučera.

Většina pro Kučeru

Po zahájení přišlo na řadu složení slibu členů zastupitelstva. Všech jednadvacet zastupitelů slíbilo věrnost České republice i to, že svou práci budou vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů a v souladu s Ústavou republiky. Poté již nic nebránilo tomu, aby zastupitelé zvolili starostu, dva místostarosty, členy rady města a předsedu kontrolního i finančního výboru.

Na post starosty nezávazně nominoval klub ODS Jiřího Kučeru. Klub ANO si na místo starosty přál Alenu Štěrbovou. V tajném hlasování získal Kučera 14 hlasů, pro Štěrbovou hlasovalo 7 zastupitelů. Po uveřejnění výsledků zazněl sálem potlesk veřejnosti, stejně tak, jako při dalších zvoleních.

S 15 hlasy se místostarostou stal Květoslav Namyslo, 13 hlasů obdržela nová místostarostka Lenka Bartáková. Osm zastupitelů volilo na post místostarosty Alenu Štěrbovou. Ta se nakonec stala předsedkyní finančního výboru.
Zastupitelé rovněž volili sedm nových radních, jimiž automaticky podle zákona jsou Jiří Kučera, Květoslav Namyslo a Lenka Bartáková. Další čtyři radní vybírali zastupitelé v tajné volbě. Nejvíce hlasů od nich získali (sestupně podle pořadí) Václav Janeček (TOP 09), Vlastimil Brukner (KDU-ČSL), Alena Kukrechtová (ODS) a Jan Mácha (KDU-ČSL). Předsednictví v kontrolním výboru bylo svěřeno Josefovi Jirků (ANO).

Na závěr za důvěru voličů i zastupitelů poděkovali jak zvolení místostarostové, tak i noví předsedové výborů. „I v konstruktivní opozici chci pracovat pro blaho města, co mi budou síly stačit," uvedla Alena Štěrbová, lídr hnutí ANO, které v Humpolci volby vyhrálo.

V dobré kondici

Se slovy, že díků není nikdy dost, poděkoval starosta týmu, který pracuje na radnici, dále tajemníkovi Jiřímu Fialovi za chod úřadu a v neposlední řadě i voličům, od kterých získal druhý nejvyšší počet hlasů ve městě, což ho ze 14. místa kandidátky posunulo na druhé.

Dále podotkl, že ne vždy se městu vše dařilo, jak to ostatně bývá v každé lidské činnosti. Připomněl ale projekty, které se naopak povedly a ty, které je třeba řešit do budoucna. „Humpolec je momentálně v dobré kondici," podotkl Kučera s tím, že se bude i nadále snažit, aby město stále vzkvétalo.

Středeční zasedání zastupitelstva sledovala také Jaroslava Ciznerová, která prozradila, že shodou okolností byla dříve humpoleckým zastupitelem. „Na schůzky zastupitelů chodím. Stále se zajímám o dění ve městě," zmínila Ciznerová a dámy, které ji doprovázely, dodaly, že jsou s výsledky zasedání velice spokojené. „Lepší to být nemohlo," usmály se.