Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trojici Mikuláše, čerta a anděla mají rodiče ještě šanci sehnat

Pelhřimovsko – Známé skupinky Mikulášů, čertůa andělů, které tradičně vychází do ulic měst a obcí na Pelhřimovsku, ale především do tamních rodin s malými dětmi, 5. prosince, mají ještě několik míst ve svém rezervačním seznamu volných.

22.11.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/Karel Pokorný

Podle Dany Kalinové z pelhřimovského Domu dětí a mládeže (DDM), která zajišťuje mikulášskou nadílku v části Pelhřimova, nechávají rodiče objednávky známé trojice na poslední chvíli. „Každoročně obejdeme zhruba dvacet rodin s malými dětmi. Zatím si jich nás rezervovalo čtrnáct. Většinou ale Mikuláše s čertem a andělem začnou shánět tak týden předem, takže ty správné fofry teprve očekáváme," informovala Dana Kalinová.

Prozradila také, že v pondělí 5. prosince dopoledne vyrazí s partou Mikuláše, kterou tvoří především vysokoškoláci, za dětmi do všech čtyř mateřských škol v Pelhřimově. „V 16 hodin pak začneme obcházet rodiny," dodala Kalinová.

V domácnostech se pak onen večer mikulášská parta z DDM chová tak, jak si to rodiče předem domluví. „Někteří rodiče nám pro své dítko nechají balíček za dveřmi. Jiní, než zazvoníme, za námi ještě přijdou a řeknou, jestli chtějí, aby šel dovnitř spolu s Mikulášem 
a andělem i čert. Někteří rodiče, kteří chtějí své děti odnaučit nějakému zlozvyku, nám dají papírek, který si založíme do knihy hříchů a na zlozvyk potom upozorníme," uvedla několik příkladů Kalinová.

Skupina Mikuláše, čerta a anděla v čele s Jaromírem Vytopilem, která navštěvuje rodiny v Pelhřimově 5. prosince již třicet let, letos za dětmi nejspíš nepřijde. „I přesto, že jsem vybaven a připraven, tak si myslím, že letos za dětmi nepůjdeme," prozradil Jaromír Vytopil.
Záležet prý ale bude především na zájmu rodičů. „Zatím se nám přihlásily pouze dvě rodiny. Už loni byl zájem tak malý, že se nevyplatilo jít, protože je k tomu potřeba nějaká ta výprava, výbava a čas. Ještě uvidíme, jak to bude letos. Řekl bych, že se rozhodneme v pondělí za týden," dodal Vytopil.

V Humpolci bude malé děti jako již tradičně obcházet mikulášská trojka, která od rodičů objednávky ještě přijímá. „Zatím se nám přihlásilo devět rodin. Už čtvrtým rokem obcházíme za večer patnáct rodin," informoval Roman Šimek 
z mikulášské trojky.
Některé rodiny nejen 
z okresu míří v podvečer 
5. prosince do centra dění, kde je pro malé raubíře připraven čertovský program s mikulášskou nadílkou. „Pro Vítka jsem zatím Mikuláše nesháněla, jsou mu zatím tři roky, takže by z toho stejně nic neměl," řekla Nela Kyselová z Pelhřimova.

Autor: Denisa Šimanová

22.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení