Zájemci o společný výstup se mohou na Křemešník vydat hned ze dvou míst. První oficiální trasa startuje na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Sraz zájemců je zde naplánován od 8.30 do 10 hodin dopoledne.

Druhým startovným místem je U Farmy Hrnčíř v Proseči Pod Křemešníkem, kde je sraz od 10 do 11 hodin. „Trasa z pelhřimovského náměstí, kde u kašny lidé obdrží startovní kartičku, měří zhruba deset kilometrů. Z druhého místa, tedy z Proseče pod Křemešníkem, zhruba polovinu,“ popsal délku jednotlivých úseků Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den.

Cestou jsou naplánované dvě malé zastávky. První je na Farmě Hrnčíř v Proseči pod Křemešníkem a druhá na Slunečné pasece, kde si pro účastníky připravili program pelhřimovští skauti.

S úderem pravého nedělního poledne startuje program přímo na Křemešníku. Pro zájemce je zde připraveno fotografování s Kašparem, Melicharem a Baltazerem. Chybět nebude ale ani tradiční Tříkrálová sbírka.

Lidé mohou využít i možnost navštívit rozhlednu Pípalka, nebo se zúčastnit komentované prohlídky v kostele Nejsvětější Trojice. „Akce ve 14 hodin odpoledne vyústí v křemešnickém kostele nejsvětější Trojice ve zpívání koled,“ popsal závěr plánovaného programu Marek.