Třetí místo, v konkurenci dalších 23 soutěžících, si svou zručností zajistil Roman Bartošek ze Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov, pracoviště Kamenice nad Lipou. Druhou příčku obsadil Martin Klement, který je studuje Českou zemědělskou akademii Humpolec s pracovištěm ve Světlé nad Sázavou. Vítězem, který projel celou soutěžní trať s úctyhodným časem dvě minuty a 40 sekund, se stal Václav Provazník, taktéž z České zemědělské akademie v Humpolci.

Úctyhodným výkonem předvedl nejen to, že řídit traktor zvládá lépe, než ostatní soutěžící, ale obhájil i své vítězství z loňska. „Pokud se podíváme do výsledků soutěže, zjistíme, že největší problémy našim soutěžícím stále dělá couvání, zastavování na přesnost nebo těsný slalom,“ zhodnotil soutěž ředitel České zemědělské akademie Otakar Březina. „Na druhou stranu průjezd osmičkou nebo zastavení na přesnost mají nacvičené dobře. Celou soutěžní trať musí stihnout projet do osmi minut, čas dnešního vítěze nepřesáhl dvě minuty 40 sekund, což je na pochvalu,“ zhodnotil Otakar Březina výkony tradiční soutěže jízd zručnosti, která se ve Světlé nad Sázavou konala již sedmnáctým rokem a letos se jí zúčastnili zástupci z celkem osmi krajských zemědělských škol.

Zruční traktoristé, kteří obsadili stupně vítězů v krajském kole, si vybojovali postup do kola celostátního. To proběhne 22. června v Sušici a soutěžící budou muset zvládnout trať minimálně o jedenácti překážkách a také přesvědčit komisaře, že respektují bezpečnost práce se zemědělskou technikou.