Konal se tam totiž sedmý ročník Rovenské traktoriády. Své řidičské schopnosti zde otestovalo dvaačtyřicet závodníků.

Soutěžili v podomácku postavených i sériově vyrobených traktorech a nechyběly ani malé motocykly a mopedy, které své kvality porovnaly v kategorii Fichtl. „Letos jsem tu podruhé a Rovenské traktoriády se účastním hlavně kvůli zábavě. Závod se mi jel hezky. Musím říct, že organizátoři to mají pěkně připravené," pochvaloval si akci účastník závodu Jaroslav Kott. Podle starosty obce Pavla Kotta, který byl také zároveň hlavním organizátorem Rovenské traktoriády, se na akci přišlo podívat zhruba tisíc lidí. Letos se návštěvníci mohli navíc těšit na přehlídku zemědělských veteránů.

„Je tu vystaveno 25 strojů. Nejstarší kus, který si zde zájemci mohou prohlédnout, je vyroben v roce 1950 a ty nejnovější jsou z roku 2014 a 2015," uvedl Pavel Kott.

O bohatou zábavu měly postaráno i děti. Mohly si například nechat pomalovat obličej, projít se s chůdami, zahrát si ruské kuželky či se vydovádět ve skákacím hradě. Doprovodný program zahrnovala také soutěž o ceny, ve které účastníci mohli vyhrát křovinořez, rekreační pobyt, poukaz na vepřové maso, sud piva a další hodnotné ceny.

Lidé si mohli závod vyzkoušet i na vlastní kůži v divácké soutěži pro dvojice. Letošní ročník Rovenské traktoriády obohatila dřevařská show, hudební skupina PAM (parta amatérských muzikantů) a přenos hokejového utkání.

Denisa Šimanová