Tamní oboustranné stromořadí 110 stromů, vesměs topolů černých, je totiž podle odborného posudku v kritickém stavu. Jeden se už dříve vyvrátil a padl do areálu firmy Kotrbatý. „Stromy jsou nebezpečné, protože jsou proschlé a na mnoha je hniloba včetně dřevokazných hub. Stáří je asi 40 až 50 let a byly sázeny příliš blízko u sebe," uvedl vedoucí odboru životního prostředí Josef Slavětínský.

Ulice je kvůli kácení celý týden uzavřená. Během této doby pracovníci Městské správy lesů zajistí rozřezání kmenů a štěpkování větví. Pak je čeká frézování pařezů. Jak uvedl vedoucí hospodářského odboru Stanislav Kropáček, povinná náhradní výsadba se bude řešit až podle rozpočtu na příští rok. Podle projektu se mají v ulici objevit okrasné hrušně, ale už jen na pravé straně směrem z města – na levé by totiž škodily kanalizaci.

Kultivar hrušně Beech Hill má úzký těsný vzrůst, vhodný právě do ulic. Doroste do osmi až dvanácti metrů. „Plody nepřesáhnou velikost pět cm, jsou sice jedlé, ale mdlé a nezajímavé chuti," popisuje odrůdu web zahrádkářů.