Patří mezi ně například setkání historických vozidel na Masarykově náměstí v Jihlavě. Mezi vystavenými auty hrála prim stříbrná Tatra 613, která je pevně spjatá s Vysočinou. Z parlamentu se před desítkami let dostala do JZD Hybrálec. Po revoluci jí pak koupil Vlastimil Doubek z Jihlavy.

PODÍVEJTE SE, JAK SETKÁNÍ VYPADALO: 

Zdroj: Deník/Martin Singr

Vedle Tatry 613 pak byly na náměstí jen vozy z Československa, dominovaly Škody 120. Výjimkou byl jeden vojenský UAZ, i to však je východní blok. Celý článek včetně fotogalerie najdete zde.

Čtenáře zaujal také extrémně náročný závod Gladiator Race, kterého se běžci poprvé zúčastnili v Třebíči. Zapojilo se přibližně osm set zájemců.

VIDĚLI JSTE? ZÁVODNÍCI SI SÁHLI NA HRANICE SVÝCH MOŽNOSTÍ:

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

Všichni účastníci závodili přímo v centru města. Běželo se kolem zámku, přes židovskou čtvrť či Hrádek. Překonávali přitom plno netradičních překážek. Připomeňte si to přímo v článku, kde najdete téměř stovku fotek.

Onřej Vetchý se v Třebíči stal záletníkem

Velkou pozornost získalo i vystoupení herce Ondřeje Vetchého, když se v třebíčském Národním domě představil v titulní roli hry Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?. Oblíbený herec původem z Jihlavy totiž trávil prázdniny v nedalekých Okříškách.

Ve Velké zebře ztvárnil herec nenapravitelného záletníka, který se sice vcelku rád žení, ale pak se vždy snaží ze vztahu zmizet. Podívejte se také na článek i video z představení.

Výlovy ryb zaujaly čtenáře napříč krajem

Nadstandartní zájem projevili lidé při výlovech Veselského rybníku u Nového Veselí na Žďársku. To místo rád navštěvoval i bývalý prezident Miloš Zeman, který ho s oblibou brázdil ve svém ikonickém žlutém člunu.

Za dva dny rybáři vylovili pětačtyřicet tun ryb. Byli mezi nimi především kapři, tolstolobici, amuři nebo líni. Mezi úlovky vyčníval především obří sumec. Další si prohlédnete tady a přečtete si, jak se akce vydařila.

TAKTO VYPADALA BITVA S OBŘÍM SUMCEM U NOVÉHO VESELÍ:

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek

A téma výlovů přitahovalo čtenáře po celém kraji, protože mezi nejčtenější články se dostal také výlov jednoho z tamních rybníků v Červené Řečici na Pelhřimovsku. Příspěvek k tomu redakci zaslala Markéta Kamešová.

Děti tam tehdy měly radost například z velkého amura, ale potěšily je i malé rybky, které si mohly samy z vody vylovit. Na článek se podívejte v rubrice čtenář reportér

PODÍVEJTE SE, JAK SI LIDÉ VÝLOVY NA PELHŘIMOVSKU UŽILI: 

Zdroj: Markéta Kamešová