Údajně mu prý praskla titanová dlaha v noze.

Co bude dál, se uvidí

Tomášova maminka Alena Pustinová Deníku tuto informaci potvrdila. „Asi před měsícem byl Tomáš na rentgenu, kde zjistili, že má zlomenou dlahu v kyčli, a navíc se mu noha v koleni pronáší," vysvětlila Pustinová s tím, že s touto zlomeninou mohl Tomáš žít už delší dobu, nicméně teprve nedávno byla odhalena.

V současné době se tak Alena Pustinová snaží situaci řešit a zařizuje vše potřebné k Tomášově léčbě. Vzhledem k tomu, že zatím o všem jedná, nepřeje si zvěřejňovat konkrétnější podrobnosti. „Prozatím bych nerada něco prozrazovala, protože vyjednávání s nemocnicemi nejsou ještě u konce. Co bude dál se tak teprve uvidí," vysvětlila Alena Pustinová.

Tomáš Pustina je také znám tím, že se rád zúčastňuje akcí, které se v okolí jeho bydliště konají. Letos o prázdninách prý navštívil rekordy v Pelhřimově, Bernardfest v Humpolci a koncert Michala Davida a Heleny Vondráčkové v Jihlavě.

Nyní je ale prozatím doma a podle slov jeho maminky je pochopitelně hodně ve stresu a žije v obavách o svůj život. „A já se samozřejmě také nervuju. Není to vůbec lehké," řekla Pustinová. Na druhou stranu prý Tomáš ale stále chodí a tvrdí jí, že ho nohy nebolí.

Míry Tomáše Pustiny byly do České databanky rekordů zaneseny 16. března 2006. Nejvyšší Čech měří 226 centimetrů a váží 170 kilogramů. V minulosti prodělal několik operací. V roce 2007 mu neurochirurgové v Praze zastavili nadprodukci růstového hormonu a v roce 2011 absolvoval operaci nohou. Pohybuje se za pomoci berel nebo speciálního vozíku. Druhého května letošního roku oslavil 36. narozeniny. 

Aneta Slavíková