Jako první přichází na řadu restaurace Mercury na sídlišti Horka-Domky, místními i třicet let po sametové revoluci stále zvaná jako Družba. Nutno podotknout, že s původní začouzenou Družbou už současný podnik nemá nic společného, provozovna je vyhlášená svými poledními menu. Což jí zaručuje přísun strávníků zejména z řad dělníků, kteří sem docházejí na obědy.

Zde nová opatření berou velmi vážně. Servírka ihned po našem příchodu vyžaduje potvrzení o bezinfekčnosti. Objednávka následuje teprve poté, co se jím prokážeme. „Zatím tady žádná kontrola nebyla, ale to víte, co není, to může během minuty být,“ komentuje situaci, do které ji postavili hygienici.

Zdeněk Hobza celý život sbírá pivní etikety a zajímá se o výrobu piva. Jeho loňské osmdesátiny připomněl i specializovaný pivní časopis tím, že mu pogratuloval přímo na titulní stránce.
Zdeněk Hobza zmapoval staré pivovary na Třebíčsku, sbírá i etikety. Podívejte se

Z televize se line Landův pozdrav z fronty a my sledujeme okolní dění. V lokálu sedí sedm hostů, všechno muži – a protože je relativně dobře slyšet, o čem si kdo povídá, lze konstatovat, že covid zde rozhodně není téma. Štamgasti v rohu rozebírají, jak se kdysi dávno stavěla silnice v Poušově, dva dělníci se baví o práci, další hosté sedí u stolu každý sám, a protože samomluvou netrpí, neříkají nic.

Číšník má hosta uvítat

Když Landu o něco později vystřídá Karel Gott, který sděluje, že je jaká je, nastává čas k odchodu. U výčepu se ještě dáváme do hovoru s vedoucím restaurace Miloslavem Lesslem, kterého vůbec nepřekvapuje, že se novináři zajímají o to, jak nová opatření fungují. „Ale teď se dají těžko říkat nějaké závěry. Pondělky jsou slabší, zeptejte se mě tak za týden. Ale víte, něco vám povím – já jsem ještě ze staré školy a musím říct, že je mi trochu trapné. Číšník má hosta uvítat, usadit ho – a ne po něm hned chtít nějaký certifikát. Chápu to, ale vypadá to divně,“ zamýšlí se Lessl.

Našemu rozhovoru naslouchá host, který se představuje jako Čikl. Stavař, pracuje i v zahraničí. „Když jdete v Rakousku, Německu nebo ve Španělsku do hospody, hosti sami hned u vchodu ukážou ten kód, obsluha to načte a hotovo. Tam vědí, že to musí být. Já mám ve firmě tři chlapy, ti si pořád z očkování dělali srandu. No a teď sedí doma, na oběd jít nemohli. Takže se honem honem přihlásili na pátek na očkování tím Johnsonem, je to jednorázová vakcína, tak budou mít pokoj. Ono to lidi naučí. A taky to, že se za ty testy bude muset teď platit. To si každý rozmyslí, jestli sedět doma, nebo se za drahé peníze nechat pořád testovat, anebo se jednou naočkovat a mít pak už klid,“ uzavírá pan Čikl.

V Šedým se prý nekontroluje!

Na Slavické berou nová opatření s humorem, ale přesto certifikát nekompromisně vyžadují.Na Slavické berou nová opatření s humorem, ale přesto certifikát nekompromisně vyžadují.Zdroj: Deník/Milan KrčmářDalším podnikem testu Deníku je hospůdka Slavická. Zde nové opatření berou s humorem, na dveřích k tomu visí vtipné prohlášení (viz fotogalerie). Neznamená to však, že by se zde nekontrolovalo. Sotva usedneme, servírka po nás ihned chce certifikát. Sedí tu jen štamgasti, kteří s očkováním zjevně souhlasí. Pochvalují si, že se jeden jejich známý zastal jisté paní, kterou kvůli očkování urážel nějaký odmítač.

Jako třetí v pořadí měla být hospůdka U Podlipnů nedaleko vlakového nádraží. Jakmile ale vyjdeme ze Slavické, dostáváme hlášku: „V Šedým se prý nekontroluje!“

Rychle tedy měníme plány a sbíháme dolů do města, kde vcházíme do „Šedého“, jak Třebíčáci už desítky let nazývají hotel Zlatý kříž. A opravdu, servírka zde po nás nic nechce. Jenže… Shodou okolností je tu i majitel hotelu Jiří Šmarda, který alespoň od vidění zná půlku města. Zřejmě je mu jasné, že přítomnost novinářů zde není jen tak, a tak raději nic neponechává náhodě. Vzápětí k nám tedy přichází a s velkými omluvami zdvořile prosí o certifikát. „Víte, já sám jsem zvědavý, jak to bude pokračovat. Podle mě tohle opatření do týdne nebo do čtrnácti dnů Ústavní soud zase zruší,“ uvažuje.

Starosta Petrovic Petr Padrnos u černé skládky, která se objevila nedaleko míst, kde obec zanedlouho vybuduje rybník.
Radost z chystaného rybníku kalí Petrovickým fantom černých skládek

I v Šedém tedy vše proběhlo v souladu s požadavky hygieniků. Po tomto malém testu třebíčských restaurací se samozřejmě nabízí otázka, kolik kontrol dnes provedli v rámci celého kraje. Odpověď je ale strohá. „Dnes jsme ještě na žádných mimořádných kontrolách nebyli. Proběhnou až v průběhu tohoto týdne. A na jejich výsledky se zeptejte v týdnu příštím,“ informuje nás ředitel sekce ochrany a podpory veřejného zdraví Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina Šimon Veleba.

Zkrátka a dobře, zeptejte se příští týden. Jak restauratérů, tak hygieniků.