Když nikdo nechybí, je jich pět. A říkají si Nudle. Na úvod zamíří do Nové Bukové, kde zazpívají premiérově, stejně jako ve Stříteži u Božejova, kam se budou rychle z Nové Bukové přesouvat.

Předposlední vystoupení je čeká bezprostředně před Štědrým dnem v Putimově, kde jejich společné zpívání koled a dalších vánočně a svátečně laděných písní začalo. „Známe se zhruba patnáct let, kdy jsme se poznaly v pěveckém sboru Duha na Základní umělecké škole v Pelhřimově. Když jsme pak byly pár let ze školy, tak jsme zjistily, že nám společné zpívání chybí. Tak vznikly Nudle, které mají před sebou už pátou předvánoční sezonu," vypráví Iveta Smejkalová, která dávala pětici dohromady a dneska sboru šéfuje.

Spolu s Ivetou Smejkalovou pomáhala staré partě ke zpěvovým mikrofonům hlavně Martina Boháčková. Rychle se přidaly Lenka Vaněčková a Ivana Holzbauerová, která se hlásí k autorství názvu Nudle. „Jednou jsem to plácla a holky se toho chytly," přibližuje jak se název dostával na světlo světa Ivana Holzbauerová. Aby ne!? Název je to vtipný a každý si ho může vykládat po svém.

Na první a jedinou zkoušku před letošním turné se sjedou do Chvojnova, kde bydlí Iveta Smejkalová. „Kvůli nedostatku času a dalším povinnostem některých členek, většinou zase muzikantským, na víc zkoušek nenajdeme volné termíny," povídá Iveta Smejkalová.

Když by se sešly kompletní, tak by se sjížděly ze Senožat, z Dehtářů, z Opatova a z Pelhřimova. Jana Vondrů se ale na větší část turné omluvila, takže šest prvních koncertů absolvují zřejmě ve čtveřici.

Zazpívají třicet písní. Všechny koledy, ale i vánočně laděné písničky z repertoáru známých interpretů. „Loni měla premiéru třeba Půlnoční od Václava Neckáře, letos pro změnu Hallelujah od Leonarda Cohena," prozrazuje Iveta Smejkalová.
Určitě s nimi budou zpívat i lidé, kteří dorazí na náves či náměstí, první tři koncerty doplní rozsvěcení vánočních stromů. „Lidí chodí čím dál víc, na hodinové vystoupení přijde na vsi klidně šedesát sedmdesát lidí," povídá Iveta Smejkalová.
Možná je to proto, že se pod pódia přenese atmosféra charakterizující, proč Nudle společné předvánoční zpívání baví. „Těšíme se, že se uvidíme," uzavírá Iveta Smejkalová.

Nudle na turné

28. 11. v 17.00 – Nová Buková
28. 11. v 19.00 – Střítež u Božejova
29. 11. v 17.00 – Bílý Kámen
m 6. 12. v 17.00 – Chvojnov
20. 12. v 15.00 – Skrýšov
20. 12. v 17.30 – Nová Cerekev
23. 12. v 17.00 – Putimov
23. 12. v 19.00 – Humpolec