Dočkat se nemohou především trenéři mládežníků. „Dosud jsme měli v Sokolovně k využití pět hodin týdně. Odtrénovat v takovém vražedném termínu šedesát dětí byl skoro nadlidský výkon,“ uvedl trenér tenisových benjamínků Miroslav Chyba.

Podle předběžného rozvrhu se jim přidělený čas brzy nejméně zčtyřnásobí. Zvýšený počet hodin ale znamená i zvýšenou zátěž pro peněženky rodičů.

Více hry i placení

„S rodiči jsme to probrali, oni sami se za více prostoru pro děti přimlouvali. Předběžná dohoda zní, že členy mládežnických soutěžních družstev, které toho odtrénují více, podpoříme z městem přidělené dotace. Trochu si připlatí rodiče dětí, které chodí pinkat rekreačně,“ vysvětlil Chyba.

Pokud se dospělých týká, oddíl pro ně zajistí 26 hodin týdně. „Pokud chce někdo chtít hrát ještě více, může si domluvit vlastní termín. Zaplatí si jej ale ze svého,“ nastínil jednatel oddílu Libor Novák. Podle něho hala nebude mít o návštěvníky nouzi.

Místo pro každého

Pro dopolední hodiny se počítá se školním tělocvikem proloženým tenisovými penzisty. Odpoledne je vystřídají tréninky mládežníků, vpodvečer přijdou na řadu dospělí. Volné místečko ve vytěžovacím plánu si podle tenistů ale určitě najdou i čistě rekreační sportovci. Na své si přijdou i milovníci squashe, který na Pelhřimovsku dosud chyběl. Počítá se i s posilovacím koutem. Ve volnějších letních měsících, kdy se tenis hraje venku, lze halu přestavět i pro účely badmintonu.

To vše ale závisí na zatím neustanoveném provozovateli haly. Zájemci se mohou přihlásit na městském úřadě do osmého října. Humpolečtí radní poté vyberou vítěze. „Na provozovateli hodně záleží. Pokud bude mít dobře zpracovaný záměr, hala může přilákat široké spektrum lidí, nejen tenisty,“ podotkl starosta města Jiří Kučera.

Tenisté mezi uchazeči o správcovství trochu nečekaně chybí. „Při výborové schůzi jsme možnost vzít halu pod sebe naznačili. Bylo by to svým způsobem logické. Řada lidí souhlasila. Když jsme se ale začali bavit o případných zájemcích o správcovství, nepřihlásil se nikdo,“ konstatoval jednatel klubu Novák.

Nájem je nutný

Mezi několika málo požadavky samotného výběrového řízení je výše ročního nájemného stanovená nejméně na 300 tisíc korun. „Nájemné poslouží dílem k běžné údržbě a opravám haly. Částečně ale i jako náhrada tělovýchovné jednotě Jiskra, která v minulosti čerpala peníze za pronájem haly knižnímu vydavatelství,“ nastínil Kučera.

Chtějí tělocvičnu

Příliš ale nejásá ředitel ZŠ Hradská. Tamní tělocvična nestačí, požádal tedy o dvacet hodin týdně v tenisové hale. Dostal deset, navíc netuší, nakolik bude tenisový kurt použitelný pro hodiny tělocviku.

„Musíme to vyzkoušet, nicméně prostor zmenšený o kurty pro squash našim potřebám zřejmě příliš vyhovovat nebude. A to nemluvím o tom, jak to bude s nářadím,“ pronesl Pavel Bílek, který vzhlíží s nadějí spíše ke studii nové školní tělocvičny.