Jaroslav a Lenka Drobní, rodiče reprezentačního brankáře, tráví většinu volného času na chatě, kde hlídají vnučku Barunku a brankářova psa Albíka.

„Jardova manželka odletěla za svými rodiči do Řecka, tak jsem se nabídla, že psa pohlídám, aby nemusel do letadla," vysvětluje maminka gólmana německého Hamburku. I proto se jí účast na EURO netýká. „Nepojedu, budu hlídat," uvedla důvod, proč se do Polska nechystá.

To táta Jaroslav si fotbalový svátek utéci nenechá. „Jedu tam na druhý a třetí zápas ve skupině. Už se těším. Tak trochu cítím, že by tam kluci mohli něco udělat, protože se jim moc nevěří," je optimistou hlava rodiny.

Jaroslav Drobný starší jezdí na fotbal i do Německa, ostatně je to jedna z mála příležitostí, kdy syna uvidí. S životem světoběžníka už se musela smířit i maminka.

„Vidím ho tak dvakrát za rok. V zimě a v létě, když má dovolenou. Přes rok se v Žirovnici objeví spíše jen výjimečně, když potřebuje něco zařídit. To ale chvátá, moc času na popovídání není," přibližuje vzácnost rodinných setkání Lenka Drobná.

Novináři! Drobný je ze Žirovnice

Pohodu u rodičů brankáře nekazí ani novináři. Ti si u Drobných rozhodně dveře nepodávají. „Jarda je v různých reprezentačních výběrech od nějakých šestnácti. Za tu dobu u nás nebyl snad nikdo, vy budete první," vzpomíná Jaroslav Drobný starší, ale pak si přece jen vybaví historku.

„To ještě Jarda chytal v Berlíně. Byl jsem se s kamarádem za ním podívat a zrovna se tam konal plavecký šampionát. Byli jsme tam u areálu a najednou proti nám šli dva chlapi s visačkami, které nosí novináři. Dali jsme se s nimi do řeči a oni nám řekli, že jdou za brankářem Drobným a že jen den předtím odpálkoval. Tak jsem jim řekl, že to s ním domluvím. Oni na to, co vy pro to můžete udělat? Když se dozvěděli, že jsem jeho táta, tak byli pochopitelně rádi. Už méně Jarda. Ten mi už z dálky dával najevo, že radost rozhodně nemá."

Jak má fotbalový brankář rád maminčinu svíčkovou, tak nemusí bulvární novináře. Ostatně ti zlobí i rodiče. „Vadí mi, co píší. Kolikrát to Jarda ani neřekl a není to pravda," vysvětluje Lenka Drobná a dodává:

„Štvou mě hlavně tím, že píší, že je z Počátek. To není žádná pravda. Vyrůstal od malička v Žirovnici, fotbal začal hrát tady a rodinu má taky tady," zlobí se.