Rozhodli 
o tom zastupitelé města na svém středečním zasedání.

Když loni v prosinci zastupitelé schválili koupi nemovitosti za 15 milionů korun, už tehdy se objevily první návrhy využít nové prostory pro volnočasové aktivity, tedy i pro SVČ. „Ze začátku jsme se stěhováním Střediska volného času měli problém. Nevěděli jsme, jak by to nově mělo fungovat. Chtěla bych se ujistit, že pravidelná činnost pro žáky z prvního stupně u nás na škole zůstane," vyjádřila se opoziční zastupitelka a zároveň zástupkyně ředitele Základní školy Humpolec Ilona Kostřicová (za ANO).

Tento požadavek odůvodnila tím, že zejména pro mladší děti a jejich rodiče je praktičtější, když žáci mají třídu, kroužky i družinu v téže budově. „U některých dětí jsme se setkali s názorem, že se budou bát chodit do nového střediska," upozornila Kostřicová.

PŘÍSTUP DO AREÁLU

Místostarostka města Lenka Bartáková (za ČSSD) potvrdila, že je opravdu předjednáno, že žáci prvního až pátého ročníku budou své kroužky navštěvovat ve škole. Starosta Humpolce Jiří Kučera (ODS) doplnil, že v přesunu žáků ze školy do nového SVČ nevidí problém. „V současnosti děti z celého města docházejí třeba i na základní uměleckou školu. Toto bude podobné," podělil se o svůj názor Kučera.
Vzápětí dodal, že jednají 
o odkoupení pozemků 
v blízkosti budovy. „Chceme středisko propojit s cestami z ulice 5. května i z ulice 
U Nemocnice. Přibudou tam také parkovací místa," podotkl Kučera.

Další plány jsou takové, že by SVČ v nových prostorách mohlo přijít s širší nabídkou trávení volného času. „Náš cíl je, aby středisko přineslo více aktivit nejen pro žáky, ale pro všechny generace – od těch nejmenších až po seniory," přemítal starosta a podotkl, že bude záležet hlavně na nápadech nového ředitele SVČ.

Po odštěpení střediska 
od základní školy tak z jedné příspěvkové organizace města vzniknou dvě. Co se týče financování SVČ, Lenka Bartáková doplnila, že od prvního září poběží čtyři měsíce zkušební provoz. 
Po uplynutí této doby bude jasnější, jakou částku bude město do provozu střediska investovat. „Do konce tohoto roku je v rozpočtu navrženo 650 tisíc korun," řekla místostarostka.

O další volné prostory 
v bývalém školicím středisku projevily zájem zatím čtyři tamní organizace, 
a to Centrum denních služeb Medou, Místní akční skupina, Klub českých turistů a Svaz důchodců.