V restauracích na Pelhřimovsku se již tento víkend budou prohýbat stoly pod talíři s husou, knedlíky, zelím a v neposlední řadě také svatomartinským vínem. Všechny tyto pochutiny totiž ke svátku svatého Martina patří.

Je tomu tak i v Želivě v hotelu Na Kocandě, kde se koná k této příležitosti posezení s cimbálovkou z Čejkovic s názvem Morava. „Jako svatomartinské menu máme husu, tři druhy knedlíků a speciálně upravené červené zelí," informoval majitel hotelu Pavel Mička. Návštěvníci zde budou moci i ochutnat vína z míst, odkud pochází kapela.
Na Kocandě požehná vínu páter ze želivského kláštera. „Před začátkem hodování a koncertu požehná vínu páter Tadeáš. Celou tuto akci pořádáme každoročně, je o ni opravdu obrovský zájem. Na večeři s cimbálovkou máme vyprodáno, obsadili jsme téměř 150 míst. Do restaurace bez hudby máme rezervováno 130 míst. Navíc je v sobotu zamykání Želivky, takže bude opravdu plno," dodal Mička.

V Želivě bude v nabídce svatomartinská husa také v Obecní restauraci, tam ale až příští víkend.

Tradiční speciality

V hotelu na Křemešníku naplánovali sváteční tabuli na tento i příští víkend. Svatomartinskou husu mohou návštěvníci okusit také v úterý, kdy je právě svátek svatého Martina. „Budeme podávat tradiční svatomartinské speciality," sdělila provozní křemešnického hotelu Petra Vaňková. Zájem o tuto událost prý mezi hosty je. „Už máme i dost rezervací," uvedla Vaňková.

Pokud někdo bude chtít ochutnat menu ve větším počtu osob, může zavítat do žirovnického hotelu Artaban, kde je na speciálním jídelním lístku i celá husa s přílohami a lahví vína.

Další restaurací, která vaří na svátek svatého Martina speciality, je motel Farma Poříčí. „Začínáme 11. listopadu v 11 hodin a v nabídce máme husí vývar s domácími nudlemi, polévku z červené řepy, husí stehno s houskovým knedlíkem a kyselým zelím, husí prso podávané s jeřabinkami a rozmarýnkovými noky, bramborové šišky se smaženou strouhankou a švestkovými povidly. Husí jatýrka zalitá husím sádlem a také svatomartinská vína," vyjmenovala speciality tamní šéfkuchařka Markéta Kubáková. Také zde je o slavnosti svatého Martina zájem.v„Je to u nás každoroční sláva. Většinou u nás hosté sní 60 až 70 hus," řekla Kubáková.

V Humpolci svatomartinská menu servírují například v Hotelu Kotyza, ve Fabrika hotelu či v Pizzerii Zanzi.

Kdo byl svatý Martin
Svatý Martin žil ve čtvrtém století našeho letopočtu. Pocházel z Horní Panonie. Byl to voják, který při jedné ze svých cest uviděl u brány žebráka, kterému dal půlku svého pláště, aby se žebrák zahřál, načež se mu v noci zjevil Ježíš oblečený do půlky Martinova pláště. To bylo impulsem pro to, aby Martin opustil vojenské povolání a stal se poustevníkem a křesťanem. Brzy v celém okolí proslul svou skromností, zbožností a laskavostí. Svatý Martin byl patronem celé řady řemesel, třeba vojáků (hlavně jízdních), kožešníků či rukavičkářů. Byl patronem zvířat, tedy i hus, které se paradoxně při jeho svátku hromadně zabíjely. S jeho jménem je také paradoxně spojeno „martínkování", opíjení. K němu docházelo právě v tomto období, kdy čeleď hledala nové zaměstnání, a ve svém volnu se opíjela a tropila neplechy. Říkalo se: „Kdo často martínkuje, bude brzo nuzákem."

Michaela Blehová