Organizátoři Svařených sání si pro své příznivce navíc připravili jednu novinku. Příchozí si totiž budou moci mimo jiné vychutnat například nápoj svařený sáně nebo vylepšený svařený jablečný mošt v hrnečku s logem spolku Náš Ježíšek.

Zmíněný spolek se totiž pro tento rok stal patronem Svařených sání. „Letos je pro nás velkou novinkou používání hrnečků místo kelímků. Spolek Náš Ježíšek, který nám hrnečky zajistil, pracuje na proměně roztříštěné podoby adventu a Vánoc ve veřejném prostoru skrze jednoznačný symbol Našeho Ježíška,“ vysvětlil organizátor Svařených sání Milan Vaněček.

Touto spoluprací se Svařený sáně zapojí do celostátního festivalu Tradiční advent a Vánoce s Ježíškem. Humpolec tak bude ve společnosti měst, jako je Brno, Praha, Karlovy Vary, Blansko, Nymburk nebo Rychnov nad Kněžnou, kde se konají vánoční akce pod patronátem spolku Náš Ježíšek.

„Pomocí hrnečků chceme navíc eliminovat produkci odpadů, přeplněnost odpadkových košů a poletující kelímky po náměstí. Celkově chceme zlepšit kulturu konzumace našich nápojů. Zároveň si lidé budou moci hrnečky a kelímky odnést domů a tím podpořit aktivity naše i našeho patrona,“ prozradil Milan Vaněček.

V rámci čtvrtého ročníku vánočního festivalu Svařených sání se návštěvníci humpoleckého Horního náměstí mohou těšit celkem na patnáct akcí, na kterých vystoupí nejen místní hudebníci. O zábavu budou mít na humpoleckém náměstí postaráno až do 29. prosince.

I organizátoři akcí U Stromečku letos opět přichází s řadou koncertů s tím, že tradiční první svařák budou moci zájemci ochutnat v pátek 1. prosince. „Letošní ročník se od těch předchozích příliš neliší. Preferujeme totiž pelhřimovské kapely, které se pokaždé snažíme oživit ještě nějakým jiným seskupením,“ řekl organizátor stánku a akcí U Stromečku Jindřich Štěrba.

Letos poprvé se tak na pódiu, které bude až do 31. prosince umístěné na pelhřimovském Masarykově náměstí, objeví jihlavská kapela Jarda band.

Milovníci hudby a dobrého pití se letos mohou těšit celkem na dvanáct akcí, které se budou na pelhřimovském náměstí střídat během celého prosince. „Tím, že letošní pravá Zlatá neděle vychází na Štědrý den, tak je to nejkratší zimní sezona U Stromečku. Většinou začínáme například 26. listopadu a letos tedy startujeme 3. prosince a končíme 31. prosince,“ doplnil Jindřich Štěrba.

Na akce U Stromečku už si zvykli nejen Pelhřimovští. „S návštěvností jsme spokojeni a když nám k tomu ještě vyjde počasí, tak je to skvělé,“ pochvaloval si Jindřich Štěrba.

Dodal také, že koncerty se snažili umisťovat na páteční večery. Prosincový program je pak ještě doplněný akcemi, jako jsou například mikulášská nadílka, rozsvícení vánočního stromečku nebo vánoce na radnici.