Její rady byly obzvlášť cenné proto, že po všeobecném povídání se přítomným dámám začala věnovat individuálně. Každá se tak měla šanci dozvědět, co právě jí bude nejvíce slušet.

Jak už bylo zmíněno, Dana Beranová stylistické dopoledne zahájila obecným výkladem k typům postav. Na promítacím plátně postupně představila postavu typu obdélník, osmička, diamant neboli oválek, trojúhelník neboli hruška, obrácený trojúhelník a přesýpací hodiny.

První dámě stylistka určila „osmičku". „U sak bojuji s rameny a samozřejmě přes prsa nic nedopnu," postěžovala si mladá žena a Dana Beranová na druhou větu v souvětí odpověděla se smíchem „To vám závidím." Stylistka rovněž podotkla, že pokud má žena, štíhlá i plnoštíhlá, úzký pas, je vhodné, když místo „plandavých" svršků zvolí ty, které jsou v pase projmuté. „Ne každý je štíhlý, a má to tak být, protože to by pak na světě byla hrozná nuda," usmála se Beranová.

Barvy a účes

Po analýze postavy doporučila stylistka každé ženě barvy, které by jí mohly slušet. „Pokud ale někomu sedne barva, kterou nemá rád, tak je pochopitelné, že ji nosit nebude," zmínila stylistka.
Nakonec se Dana Beranová zaměřila na tvar obličeje a dámám poradila, jaký účes by byl v jejich případě vhodný.

Některé ženy se na stylistku obracely s dalšími dotazy. „Jsem malá a také bych potřebovala vypadat starší," povzdychla si jedna mladá slečna a Dana Beranová ji doporučila, aby nosila třeba delší tuniky s úzkými legínami, minisukně a podpatky a aby se vyvarovala rozevlátému oblečení. „Opticky starší se stanete, pokud si například učešete drdol a na sebe si oblečete kostýmek a košili v nenápadných barvách," uvedla příklad stylistka a při té příležitosti podotkla, že obecně by ženy měly také myslet na délku kalhot. Ideální je prý, pokud končí zhruba centimetr nad kotníkem. „Krátké kalhoty vám totiž zkrátí nohy," dodala Beranová.

Po individuálním poradenství stylistka názorně předvedla, jak si lze uvázat šátek kolem krku. Dámy se přesvědčily, že i tento kus oblečení dělá s celkovým outfitem doslova divy. Na úplný závěr sestavila několik modelů hýřících elegancí a barvami. Ženy se tak mohly přiučit, jak je možné oblečení kombinovat.

„Strávila jsem tu příjemné dopoledne v milé společnosti milých lidí. Viděla jsem neuvěřitelné kombinace barev oblečení, které bych sama nikdy nedala dohromady, protože bych se asi bála. Ale je neskutečné, co barvičky dokážou udělat s roky," zhodnotila sobotu v knihovně jedna z přítomných dam Marie Rojková.

Dana Beranová
Dana Beranová je původním povoláním návrhářka. Nyní pracuje jako stylistka a vizážistka. Jejími klienty jsou známé osobnosti, ale i „obyčejní" lidé. Spolupracuje s časopisy, jako je například Story, Sedm, Joy, Blesk magazín, Svět ženy nebo Katka. Věnuje se také proměnám čtenářek a pořádá odborná povídání.