Dostali totiž možnost zapojit se do nového programu, který se zaměřuje na prevenci sociálně problematických jevů. Nezisková organizace, která se touto problematikou zabývá za pomoci prožitkové pedagogiky, si pro děti z pelhřimovských škol připravila dvě divadelní představení.

Jako první zhlédnou představení studenti Gymnázia Pelhřimov už toto pondělí, 
a to od 9 a 11 hodin. Pelhřimovští gymnazisté se mohou těšit na interaktivní devadesátiminutové divadlo, které nese název Jsi nula…! Stejné představení, které se týká šikany a kyberšikany, uvidí 
i středoškoláci z pelhřimovské obchodní akademie.

Studenti se budou moci do představení i zapojit. „Herci sehrají třicetiminutové představení, které skončí špatně. Chlapec totiž v příběhu spáchá sebevraždu. Pak se začne hrát znova, a to už se budou zapojovat i diváci. Děti budou říkat, jak by klíčové scény měly vypadat správně, jak by se měl člověk v dané situaci zachovat, a následně potom si i vyzkouší roli herce," popsala průběh představení Veronika Sochová, projektová manažerka Fóra pro prožitkové vzdělávání.

Další představení, které pelhřimovské děti čeká, se uskuteční 4. prosince. Od 9 hodin uvidí představení Jsi nula…! Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov, od 11.30 pak Základní škola Na Pražské. Fórum pro prožitkové vzdělávání získalo na realizaci těchto divadelních představení grant od města Pelhřimov.