Statek pořídil novou odbornou učebnu minimlékárny vybavenou potřebnou technologií za 1,5 miliónu korun díky podpoře evropských dotací. „Ke zvýšení kvality výuky došlo v posledním roce na školním statku i díky otevření takzvaného minichovu,“ řekl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Jako jediný školní statek v České republice provozuje ten humpolecký vlastní zpracovatelský provoz jatek a mastné výroby. „Provoz je postupně modernizován, výrobky lze zakoupit v běžné prodejní síti především na Pelhřimovsku a Humpolecku nebo v podnikové prodejně na humpoleckém náměstí. O provoz výrobny se stará dvacítka zaměstnanců. V rostlinné a živočišné výrobě školního statku pracuje v současné době zhruba čtyřicítka lidí, statek hospodaří na 600 hektarech zemědělské orné půdy včetně 180 hektarů luk,“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, pod které školní statek spadá.

Školní statek Humpolec čeká v následujících letech modernizace strategického provozu. „Jedná se o sušku obilí, která se bude odvíjet od plánované plynofikace areálu školního statku. V letošním roce budou práce oprav projektovány, v dalších letech by mohla modernizace proběhnout. Je tedy jisté, že modernizace sušky bude součástí budoucích akcí zařazených do krajského rozpočtu," prozradil Martin Kukla.