Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stromovka by měla být hotová včas

Humpolec – Stavební práce na humpoleckém sídlišti Stromovka by se podle plánu měly chýlit ke konci. Termín jejich dokončení je totiž stanoven na konec listopadu.

27.11.2012 1
SDÍLEJ:

Mimo jiných komplikací se museli pracovníci na sídlišti vypořádat po dešti i s bahnem.Foto: Deník/Jan Mazanec

Ačkoli by tomu podle některých názorů současný stav nasvědčoval, firma Stanix Projekt, které město práce zadalo, zatím žádný předpokládaný posun termínu neohlásila. „Stavební práce na sídlišti pokračují opravdu pomalu, je tam zdržení oproti harmonogramu, ale i na písemnou výzvu zhotovitel prohlašuje, že práce dokončí v termínu, neboť si je vědom hrozícího penále," vysvětlil místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo.

Potíže jsou hlavně s novou kanalizací. „Velké komplikace způsobuje zhotovení nové dešťové kanalizace z prostoru u parkoviště a garáží v ulici Na Závodí, která je zaústěna do stávající kanalizace u Penny Marketu. Zde se na trase narazilo na několik neočekávaných problémů při křížení s již nepoužívanými i funkčními topnými kanály a dále při křížení s vedením vysokého napětí a vodovodem. Protože tyto sítě může překládat vždy jen odborná firma, čekalo se někdy i několik dnů na provedení přeložek," vysvětlil místostarosta.

Pozdější požadavek

Nová kanalizace přitom od začátku ve smlouvě nebyla. „Pravdou je, že požadavek posílení kanalizace vzešel na popud Komise pro rozvoj města až v průběhu výběrového řízení na zhotovitele a rozšíření smlouvy o dílo bylo projednáno až při jejím podpisu, aniž by zhotovitel žádal o prodloužení termínu," připustil místostarosta.

Některé stavební práce provádí za firmu Stanix jiná společnost.

„Převzetí některých prací jinou firmou by průběh nemělo ovlivnit, i když toto nemohu ani vyvrátit ani potvrdit. Město stále jedná se zástupci firmy Stanix uvedenými ve smlouvě o dílo," uvedl Květoslav Namyslo a doplnil svůj názor na zdlouhavost prací. „Myslím, že pomalý postup je zčásti způsoben nedostatkem vlastních kmenových zaměstnanců zhotovitele a jejich nahrazováním najímanými pracovníky, kteří ale nemusí být k dispozici, kdykoli jsou potřeba, navíc jejich kvalita nemusí vždy odpovídat představám," mínil. Někdy mohla podle slov místostarosty zdržení vyvolat i opožděná dodávka materiálu, neboť zhotovitel s výrazně nižší cenou díla musí pečlivě vybírat levného dodavatele.

V první polovině listopadu se pracovníci navíc museli potýkat s bahnem, které sídliště pokrývalo. „Jak zapršelo, tak se tu vůbec nedá pracovat, protože kvůli rozbahněnému terénu sem nemůže přijet nákladní auto. Navíc je tu složitější podloží. A ještě ke všemu nám tady někteří obyvatelé nadávají. Přitom se to snažíme stihnout do termínu," uvedl tehdy bagrista firmy UTC Praha, který si ale nepřál být jmenován.

Oslovili jsme na místě dva obyvatele. První se k úpravám sídliště nechtěl vyjadřovat, druhý ano. „Já jsem naopak rád, že se to sídliště upravuje a že město i v dnešní složité době našlo na tuto akci peníze. Věřím, že to zlepší i parkování, protože se tu někdy zaparkovat nedá," uvedl Stanislav Dvořák.

Zástupce společnosti Stanix Projekt se k celé záležitosti do uzavření tohoto článku nevyjádřil.

Nabídky uchazečů o zakázku

1. Stanix Projekt 6 593 830 Kč
2. GJW Praha 9 000 000 Kč
3. PSVS Praha 9 220 081 Kč

Dominika Dufková, Jan Mazanec

Autor: Dominika Dufková, Jan Mazanec

27.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Ilustrační fotografie.

Zloděj odstranil dva visací zámky a nakonec křovinořez

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Pelhřimov – Pelhřimovská organizace Hodina H se letos zapojila do mezinárodního projektu Happy Healthy Path čili Šťastná zdravá cesta. Skupinka šesti mladých lidí z Kraje Vysočina ve věku od 13 do 18 let se díky tomu spolu se svými vrstevníky ze Španělska, Lotyšska, Itálie a Slovenska věnovala zdravému životnímu stylu.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení