Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oldřichu, zaber, nejsi v práci, ale na závodech

Počátky – Koruna vysokého stromu v parku u počáteckého autobusového nádraží se v sobotu stala dějištěm stromolezeckých závodů.

30.5.2016
SDÍLEJ:

Okres nejlépe reprezentoval čtvrtý Oldřich Hoffmann (na snímku).Foto: Deník/Aneta Slavíková

Na start se postavilo deset závodníků, kteří ve svém každodenním životě mají co do činění s arboristikou, tedy s péčí o dřeviny.

První počátecké závody simulovaly klání na úrovni mistrovství republiky, ovšem spíše než o nejlepší výkony šlo o zábavu. To však neznamenalo, že by soutěžící nepředvedli úctyhodné nasazení, právě naopak. „Dneska se mi lezlo skvěle, je to pěkný strom. Když se mi podařilo nahodit lanko s vrhacím váčkem, tak ze mě spadla nervozita," komentoval svůj výkon vítěz počáteckých závodů David Sedlák.

Třiadvacetiletý student 
z Jihlavy se arboristice jako svému koníčku věnuje asi pět let. „Na závodech jsem ale dnes poprvé," dodal Sedlák.

Když výkon mladého studenta sledovali jeho kolegové i ostatní diváci, doslova se jim tajil dech a rozhodně nešetřili chválou. I proto, že dokázal všechny úkoly splnit za 16 minut a 50 vteřin. „To je paráda, já to polezu hodinu. Když nezačnu s lezením do tří minut od startu, tak pak už to snad ani nemá cenu," byl přesvědčený závodník, který měl startovat později.

Nejlepší výkon ze zástupců z okresu předvedl Oldřich Hoffmann z Pelhřimova, jemuž patřilo čtvrté místo. První nahození lana na strom se mu sice nepovedlo, ale druhý pokus byl už úspěšný. „Oldřichu, zaber, nejsi v práci, ale na závodech," špičkoval z legrace svého kolegu další závodník.

A Oldřich zabíral, co mu síly stačily. Na zem seskočil pár vteřin před odbitím dvacáté minuty, ale rozhodčí mohli zastavit stopky až po dopadu lana, které se však ještě o několik vteřin opozdilo. „Ten z toho umí udělat drama," bylo slyšet mezi diváky a pak už následoval potlesk za obdivuhodnou podívanou.

Limit pro jednoho závodníka činil dvacet minut. Čas ovšem nebyl pro tři rozhodčí hlavním kritériem. Rozhodující by byl v tom případě, kdyby stejný počet bodů obdrželo více soutěžících. „Závodník dostane body jen za ty disciplíny, které splní do časového limitu. Hodnotíme celkové provedení úkonů a dáváme bonusové body za techniku či inovace," nastínil za organizátory závodů Martin Kott. Dodal, že soutěžní klání simuluje každodenní činnosti arboristů.

Stupně vítězů
1. David Sedlák z Jihlavy
2. Václav Studený z Brna
3. Michal Zeman z Brna

Autor: Aneta Slavíková

30.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení