A kde vlastně nová alej vyroste? Letos mají zástupci pelhřimovského městského úřadu vyhlídnuté dvě lokality. „Připravuji dvě lokality, ale ještě čekám na vyjádření ohledně dotčených inženýrských sítí. Jedná se opět o místa v okolí Pelhřimova. Jedna varianta je u rybníka Stráž. Také se nabízí okolí průmyslové zóny ve Směru na Skrýšov,“ prozradil Josef Slavětínský, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Pelhřimov.

Dodal také, že i letos by rodiče mohli vysadil kolem padesáti dřevin. „Zatím tu mám přihlášené tři zájemce. Ze začátku je to ale pokaždé trochu slabší a potom se to rozjede. Rodiče se většinou přihlašují na poslední chvíli,“ přemítal Josef Slavětínský.

Uzávěrka pro nahlášení účasti na akci, která začne v 15 hodin, je do 4. října. „Co se týče typu stromů, tak letos bude menší změna. Uděláme monokulturu a vysadíme pouze duby,“ prozradil Slavětínský.

V minulém roce vysadili nejen novopečení rodiče několik desítek stromů za Skrýšovem u Pelhřimova. „Alej jsem zhruba před 14 dny viděl a jsou tam asi čtyři uschlé stromy, které vyměníme. Jinak ostatní stromy rostou bez problému,“ poznamenal Josef Slavětínský.

Za dobu trvání akce bylo v Pelhřimově a okolí vysazeno už zhruba 850 stromků. Ze sázení stromků v souvislosti se Dnem dřeva a stromů se časem stala velmi oblíbená a příjemná tradice. Rodiče i jejich děti sledují, jak stromky rostou, mají k nim vztah a tím se zlepšuje i jejich postoj k životnímu prostředí obecně. Navíc každá vysazená dřevina plní po několik generací v přírodě mnoho biologických, krajinotvorných i estetických funkcí. Náklady na výsadbu i zakoupení stromů uhradí Město Pelhřimov za podpory Kraje Vysočina.