Přesně to nabídla v sobotu odpoledne akce s názvem Pohádková Střítež 2014, která se konala ve Stříteži u Božejova. Pohádkovou trasu s osmi stanovišti si prošlo zhruba 55 dětí, které to neměly leckdy vůbec jednoduché.

U Indiánů například prokazovaly svoji zručnost při házení šipek, Na Hájovně si mohly vybrat, zda budou střílet ze vzduchovky či kuše, u Pirátů si vyrobily vlastní pirátský šátek, u Lesníka poznávaly některé druhy ovoce, zeleniny, obilí či podle větviček některé druhy jehličnatých stromů a u Rusalek navlékaly korálky.

Po každém zdárném splnění úkolu děti dostaly milou pozornost. Pomyslnou třešničkou na dortu Pohádkové Stříteže pak pro malé ale i ty odrostlejší bylo „koupání" v pěně, které si pro ně připravili hasiči z nedalekých Těmic.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na Pohádkové Stříteži z řad místních podíleli a připravili pro děti příjemné odpoledne. Zároveň mé poděkování patří hasičům z Těmic a paní starostce Tomanové," přiblížila starostka Stříteže Stanislava Houčková.