Ještě předtím však oba duchovní čeká několik povinností a setkání. „Pořád je co dělat. Do pátku budu sloužit jako doteď, také musím předat farnost, což znamená mimo jiné také spoustu papírování, a ještě se musím sám sbalit. Svatba ani křtiny mě už tady v Pelhřimově nečekají," vyjmenoval odcházející administrátor farnosti a okrskový vikář Jaromír Stehlík, který zamíří do Vimperka.

Mši svatou odslouží dnes v podvečer navíc v Pacově, kde působil také řadu let. „Tato mše bude takovým rozloučením s Pacovem a se starými známými a přáteli," řekl Stehlík.

Za osmileté působení v Pelhřimově a dobrou spolupráci poděkovali Jaromíru Stehlíkovi také zástupci města. „Přeložení je v církvi naprosto běžné. Každý kněz s touto možností počítá a musí se přizpůsobit. Je ale fakt, že mi Pelhřimovsko přirostlo k srdci, protože jsem deset let působil v Pacově a osm v Pelhřimově," podotkl při setkání s vedením pelhřimovské radnice vikář, který na památku od města dostal knihu o Pelhřimovu.

Po něm převezme veškeré povinnosti v Pelhřimově čtyřiapadesátiletý Vítězslav Holý, který doposud působil v čele římskokatolické farnosti a arciděkanství v Nepomuku. „Přímo v Pelhřimově jsem byl minulé pondělí, a to právě kvůli tomuto přesunu. Tímto městem jsem ale jinak pouze projížděl, když jsem měl cestu na Moravu. Ve svých dvanácti letech jsem se také podíval na Křemešník," řekl o novém působišti Vítězslav Holý. Dodal také, že v novém kostele začne sloužit od 21. srpna.

Duchovní vzdělání ve Vimperku začne vikář Jaromír Stehlík šířit od 20. srpna. „S mým nástupcem jsme se společně sešli a sdělili si své zkušenosti a postřehy, které se ve svých působištích nasbírali," prozradil Stehlík.

Z Pelhřimova v neděli odchází i farní vikář Vojtěch Vágai, který působil v Pelhřimově čtvrtým rokem a kromě klasické práce ve farnosti s rodinami, dětmi a seniory sloužil také jako kaplan pro mládež.
Mladšího z obou duchovních, který se přesune do Prachatic, vystřídá novokněz Martin Brácha.