Žákyně základní školy Za Branou stejně jako v okresním kole nejvíc zabodovala volnou disciplínou, v jejím případě zpěvem.

Daniela Dušková přijížděla do Jičína povzbuzená cenou publika z plzeňského semifinále. Sobotnímu celostátnímu kolu předcházely náročnější přípravy, přičemž právě páteční generálku musela pacovská favoritka vynechat. Termín se jí totiž „tloukl“ s druhým celostátním finále, a to čistě pěvecké soutěže Česko zpívá. To se pro změnu konalo v Trutnově. „Měla jsem z toho trochu obavu z toho, že jsem přišla o generálku, ale nakonec jsem to zvládla,“ podělila se o své dojmy Daniela Ve finále Česko zpívá sice nedosáhla na medaile, ale za úspěch považuje už samotné celostátní kolo.

Průběh finále Dívky roku pak podle ní měl podobný scénář jako okresní kola: defilé, aerobik, rozhovor s moderátorem, volná disciplína a další. „Konkurence byla veliká, ale snažila jsem se tomu dát všechno,“ řekla Daniela s tím, že právě zpěv mohl být tou disciplínou, která nakonec o stříbru rozhodla.

Co jí na jičínském finále nejvíce překvapilo, byla menší rivalita soutěžících. Na semifinále v Plzni se podle ní některé dívky nechovaly zrovna fér. „Tam všechny chtěly vyhrát. Ale v Jičíně už každá brala postup do finále jako vítězství, a tak tam byla rivalita menší,“ dodala k průběhu soutěže. O tom, zda se v budoucnu chce věnovat zpěvu nebo modellingu aktivněji, Daniela zatím spekulovat nechce. Každopádně si příliš neodpočine, protože ji brzy čekají další dvě soutěže: pelhřimovský Zvonek a Pacovský talent. Daniela Dušková už v únoru vyhrála také cenu Miss Press Pelhřimovského deníku.

Jan Mazanec