Ten bojuje proti dětské obezitě, svým zaměřením je v České republice ojedinělý. Akce je určena pro sportovní i nesportovní rodiny, protože závod lidé nemusí běžet, stačí ho jít, dále pro maminky s kočárky, pro běžce s pejsky, pro dětičky od jednoho roku a pro ty, kteří se chtějí zasmát a zároveň pro sebe něco udělat.

„Zatím je přihlášeno 350 lidí, z toho je přes sto dětí. Jedná se o druhý ročník, takže jsem očekávala, že lidí předem registrovaných bude více, ale že to bude trojnásobek prvního, tedy loňského ročníku, jsem nečekala ani ve snu. Když jsem spustila registrace, dala jsem si do hlavy, že chci 200 lidí a mám jich 350. Tomu říkám nádhera. Samozřejmě se běžci mohou zaregistrovat i na místě a budu jedině ráda, pokud přelomíme hranici 500," sdělila pro deník hlavní pořadatelka Běhu pro úsměv Michaela Tulachová s tím, že jejím snem je vybrat tento ročník okolo padesáti tisíc korun na Nadační fond Julinka. „Věřím, že pokud počasí bude přát, tak sen se stane skutečností," uvedla pořadatelka.

Běh pro úsměv není jen sportovní aktivitou podporující dobrou věc, ale i místem, jak strávit příjemný den s rodinou a přáteli. Boj proti dětské obezitě není lhostejný Ivě Pazderkové, Richardu Nedvědovi, Ondřeji Havlíkovi (En.dru) ani Lukášovi Pavláskovi, kteří přítomné programem dne provedou a pobaví svým neotřelým humorem.

„Velkou novinkou je určitě neočekávaný partner, který se znenadání objevil a díky němu se vítězi prvního místa na pět a deset kilometrů mohou těšit na nádherné běžecké boty značky Mizuno dle vlastního výběru ihned na místě," nechala se slyšet Michaela Tulachová, která na otázku Deníku, zda úsměv a dobrá nálada jsou známkou vítězství, odpověděla jednoznačně: „Rozhodně takové heslo bude platit v každém projektu, který pořádám či pořádat budu. Celý běh dělám úplně sama a trvá mi osm měsíců, než vše dám vždy dohromady a dělám to pouze pro úsměv. A přesně kvůli tomu se přihlásil takový počet lidí – poběží pro úsměv dětí, které dostanou ještě tento rok trampolíny," konstatovala pořadatelka.

Závody startují úderem deváté hodiny.