„My tuto tradici nepřerušujeme a nyní nám pomáhá syn mojí zástupkyně, paní Říhové. Jsme s ním velmi spokojeni, protože nám dělá výrobky z masa na nejrůznějších akcích,“ dodal Jaroš.

Stoly zaplnily nejrůznější vepřové speciality. „Návštěvníci mohli ve čtvrtek ochutnat jitrnice, ovar, škvarky, prdelačku a druhý den i tlačenku,“ vyjmenoval Jaroš. Nechybělo ani dobré pivo nebo grog.

Na vepřové hody mohl zavítat kdokoliv. Ať už rodiny klientů nebo příznivci domova. „Všichni byli zváni a měli možnost se zúčastnit. Měli jsme tady i domov Jeřabina, takže jsme byli rádi, že se dostavili a mohli se radovat s námi,“ řekl s úsměvem ředitel domova.

Nechyběla ani živá hudba. „Celé dopoledne hrála kapela Kabrňáci, což jsou takoví naši kamarádi. Je to šest lidí z ústavu sociální péče a tři z nich jsou nevidomí. Nicméně hrají moc pěkně. Odpoledne následovala country kapela z Prahy, která hraje na velmi vysoké úrovni,“ popsal Jaroš.

Nevšední čtvrteční den se líbil i samotným seniorům. „Je to skvělá akce. Nejvíce mi chutnají škvarky a jitrnice,“ pochválila jedna z klientek domova Jiřina Kopřivová. „Klienti jsou nadšení, celý den tady bylo plno,“ doplnil ředitel Jaroš.