YMCA Pelhřimov totiž připravila akci, v rámci které budou moci týmy i jednotlivci udělat něco pro sebe. Úkolem je v týdnu od 30. května do 6. června ujít, ujet na kole, koloběžce či bruslích, uběhnout nebo uplavat sto kilometrů. Poslední kilometry zapojených nadšenců by měly směřovat do kluboven organizace v pelhřimovské Růžové ulici nebo v Nové Cerekvi 4.

V neděli 6. června od 14 do 17 hodin tam totiž na úspěšné účastníky akce, kteří absolvují zmíněných sto kilometrů, čeká odměna, občerstvení a zájemci se budou moci také seznámit s prostorami a aktivitami YMCA Pelhřimov. „Na akci se není nutné předem přihlašovat, registrace proběhne zpětně v klubovnách po příjezdu týmů. Budeme rádi, když si lidé užijí pohyb v přírodě a zavítají do našich kluboven. Na cestách můžou lidi popřemýšlet o tom, na čem jim v životě záleží, což je motto stoletých oslav,“ sdělil Daniel Matějka, předseda YMCA Pelhřimov.

YMCA Pelhřimov je organizace, která se na území Pelhřimovska věnuje práci s dětmi a mládeží. Nabízí volnočasový oddíl Ježečci, Čekárnu v Růžovce, pěvecký sbor Ten Sing, fotbal pro mládež i menší děti, volejbal a letní tábory. Aktivity se odehrávají v již zmíněných klubovnách. V příštím školním roce plánuje aktivity rozšířit o kroužek deskových her, turistický kroužek, hru na ukulele a zobcovou flétnu.

YMCA je největší organizace pro mládež na světě. Cílem jejích aktivit není jen kvalitně zaplnit volný čas, ale vytvořit prostor pro přátelství, seberealizaci, podpořit děti v objevování vlastních talentů, naučit je spolupráci s druhými, odpovědnosti a předat jim hodnoty, na kterých stojí otevřená demokratická společnost.