Dlouhodobě se daří i zlepšovat stav mostů druhých a třetích tříd právě díky dlouhodobému financování. Mosty se pravidelně udržují v rámci běžných a hlavních prohlídek.

„V porovnání před osmi lety vzrostl počet mostů v nejlepších možných stavech o sto patnáct. Naopak počet těch v nejhorším stavu se snížil o osmnáct,“ řekla vedoucí oddělení investiční výstavby Monika Zelníčková.

Dalešická přehrada láká během sezóny tisíce návštěvníků. Na jejich bezpečí dohlíží sehraný tým vodních záchranářů, kteří jsou vybavení novým člunem. Díky němu dokáží zachraňovat zdraví, životy, nebo jen řešit nerozvážnosti letních turistů.
Vodní záchranka dalešické přehrady má nový člun, podívejte se

Předmětem rekonstrukce jsou především mosty od stavu pět, až do sedmičky, tedy obecně vzato ty nejhorší. „Nedílnou součástí je i každoroční údržba mostů, kterou provádíme, také je připravujeme na další roky. Všem se omlouváme za komplikace, ale mosty zkrátka musíme opravit,“ přidal správní náměstek Tomáš Mátl.

Mezi mosty, na kterých probíhá, nebo bude probíhat oprava patří ten v Suché, v Peršíkově, Dolní Krupé, nebo například u Víru.