Hlavní hrdinové nové knihy Nely Kyselové jsou tedy především zvířata, pro která používá netradiční obraty. „S českým jazykem pracuji celkem nevšedně a stejně jako Jakub Hron Metánovský ho obohacuji o nová slova. Na blogu i v knize tak natrefíte na kokodačky, řehtavce, káchavce, rohatky, štěkavce nebo mňoukavce. A sem tam také na člověčince, protože někdo té zvěřeně podstrojovat musí, že jo,“ komentovala svou novou knihu Kyselová.

Knihu Vidlák bůůk pokřtila Kyselová v pátek 13. října a popsala kroky, které vedly od první myšlenky až po vydání knihy. „Měla jsem celkem jasnou vizi o tom, kterak má moje kniha vypadat a kdo ji bude ilustrovat. Pustila jsem se tedy na cestu samovydavatele. Rozhodně nebyla snadná, neobešla se bez chyb a přešlapů, ale myslím, že se cíle podařilo dosáhnout více než povedeně,“ komentovala Kyselová.

Jako ilustrátorku své knihy si Kyselová vybrala jihlavskou grafičku Evu Bystrianskou. „Od začátku jsem věděla, že s nikým jiným spolupracovat nechci. Eva totiž umí v obrázcích vystihnout přesně to, co udávají písmenka. Navíc dokáže přimíchat i trochu svého vtipu, což vytváří dobrou kombinaci a přináší velmi sympatický výsledek,“ vyzdvihla autorka.

Novou knihu Nely Kyselové pokřtili spisovatel a publicista Aleš Palán a předsedkyně Svazu venkovské turistiky Zdeňka Nosková. „Bez těchto dvou kamarádů by moje písmenka vůbec nespatřila světlo světa. Zdenča mě vlastně dokopala k založení blogu a Aleš zasejc ke knižnímu počinu,“ doplnila Nela Kyselová.