Současná situace, kdy děti do školy zhruba dva měsíce nemohly, hrála budování ve škole do karet. „Řeknu to trochu divně, ale díky koronaviru se nadělalo plno práce dopředu, protože se stihlo udělat spoustu bouracích věcí,“ pochvalovat si Blažíček.

V počátecké základní škole budou děti moci využívat zcela novou přírodopisnou učebnu a také jazykové učebny angličtiny a němčiny. Učebny fyziky a chemie a obě dílny jak na dřevo, tak na kov dělníci opraví. „Součástí projektu jsou také bezbariérové toalety, výtah, opravené kabinety, dvě školská pracoviště pro výchovného poradce a mimo jiné celkové nové a modernizované vybavení,“ informoval ředitel školy.

Hotovo by mělo být v srpnu příštího roku. „I po tom, co od 8. června začnou do školy chodit také děti z druhého stupně, budou práce pokračovat. Jsme napřed oproti původnímu plánu a letní prázdniny nám navíc umožní udělat další hrubou práci. Až v září začne škola, tak pojedeme v omezeném módu. V tu doby by už navíc měly být některé učebny k dispozici,“ přemítal Blažíček.

Projekt Odborné učebny v ZŠ Počátky je spolufinancován z integrovaného regionálního operačního programu ve výši necelých osmačtyřicet milionů korun. Přes pět milionů korun doplatí město.