Od začátku tohoto týdne je zcela uzavřena humpolecká ulice Čejovská. Začaly zde práce spojené s rekonstrukcí silnice druhé třídy číslo 347. „Vozovka dle diagnostického průzkumu vykazuje nedostatečnou únosnost s výskytem značného množství poruch, a proto dojde ke kompletní výměně konstrukčních vrstev,“ sdělil v tiskové zprávě Kraje Vysočina Radek Žižka z odboru dopravy a silničního hospodářství Kraje Vysočina.

Významnější zásah však čeká navazující křižovatku silnic druhé třídy číslo 347, třetí třídy číslo 34771 ve směru na Budíkov a silnici směřující do centra. „Stávající průsečná křižovatka nevyhovuje z hlediska plynulosti a bezpečnosti dopravy a vzhledem k poměrně vysokým intenzitám dopravy je navržena výstavba nové okružní křižovatky,“ informoval v tiskové zprávě Žižka.

Součástí stavebních prací, které bude provádět Kraj Vysočina, je mimo jiné i přeložení kanalizace, plynovodu nebo vedení nízkého napětí. Spolu s krajem se na stavebních pracích bude podílet i samotné město Humpolec, které provede rekonstrukce vodního řadu, kanalizace, opravy chodníků a instalace veřejného osvětlení.

Stavební práce jsou rozplánované do dvou etap. První etapa, která počítá s vybudováním kruhového objezdu a části Čejovské ulice, proběhne v letošním roce. „Stavební práce si vyžádají úplnou uzavírku od 22. května do 31. října 2017,“ uvedl Žižka. Druhá etapa, plánovaná na rok 2018, počítá s opravou zbývající části Čejovské ulice na výjezdu z Humpolce.

Řidiči tak musí na následujících pět měsíců počítat s objízdnými trasami. Osobní automobily mohou jezdit přes Budíkov a Kejžlici, tranzitní doprava pak po silnici první třídy číslo 34 ve směru na Havlíčkův Brod a po silnici druhé třídy číslo 150 ve směru Světlá nad Sázavou.

Projekt, který zahrnuje opravu Čejovské ulice a vybudování zbrusu nového kruhového objezdu, navazuje na již dokončené úseky v blízkosti této lokality.