Důvodem je hlavně to, že v rámci soutěže město poskytlo studentům stavebních škol cvičný objekt, na kterém plnili stanovený úkol.

Tímto objektem byl neobydlený a chátrající městský dům na místním Mariánském náměstí a úkolem studentů bylo v souladu s plány města navrhnout víceúčelový dům s lékařskými ordinacemi v přízemí a byty v patře.

Hlasování o jejich návrzích skončilo, výsledek bude také vyhlášen zítra. Vizualizace tří z deseti soutěžních Deník zveřejnil.

„Pro město je to určitě přínos a z jednotlivých návrhů se dá vybrat to nejlepší a poskládat dohromady ideální projekt. Někdo má pěkné řešení interiéru, někdo zase topného systému a další má lepší střechu," uvedl starosta Počátek Karel Štefl.

Přestavba domu by se podle něj mohla uskutečnit už příští nebo přespříští rok. Závisí ale na dalších investicích města a na vývoji rozpočtu.

Stavby v okrese

Z devatenácti přihlášených staveb má Pelhřimovsko tři želízka v ohni.  Jsou jimi kravín Školního statku Humpolec, nízkoenergetický dům pro klienty Ústavu sociální péče v Lidmani a komplex tří budov takzvaného Rimowa City v pelhřimovské průmyslové zóně Lhotka. Investorem prvních dvou objektů je kraj, investorem třetího Rimowa CZ. Kravín projektovala Marie Buzková, lidmaňský domek pelhřimovské Projekt centrum Nova a objekt Rimowy pelhřimovské Studio A Karla Kupce.