Předchozí
1 z 6
Další

Kaple Panny Marie Bolestné u hradu Kámen

Kaple Panny Marie Bolestné u hradu Kámen.Kaple Panny Marie Bolestné u hradu Kámen.Zdroj: poskytla Stavba VysočinyOprava kaple Panny Marie Bolestné u hradu Kámen získala ocenění za citlivou záchranu historického objektu a vytvoření kvalitního interiéru. Kompletní hodnocení.

Popis: Kaple Panny Marie Bolestné se nachází na okraji obce Kámen na Pelhřimovsku nedaleko dominanty obce, stejnojmenného hradu Kámen. S ním tvoří logický a ucelený historický komplex obce. Architektonicky je kaple řešena jako jednolodní obdelníková stavba s pravoúhle uzavřeným presbytářem, čtvercovou sakristií a s oratoří v patře. Během rekonstrukce bylo voleno jednobarevné pojetí vnejší výmalby, doplněny šambrány u oken v propocích dle archivních fotogafií.

Bytový dům pro seniory ve Velkém MeziříčíBytový dům pro seniory ve Velkém Meziříčí.Bytový dům pro seniory ve Velkém Meziříčí.Zdroj: poskytla Stavba Vysočiny

Bytový dům pro seniory ve Velkém Meziříčízískal ocenění kultivovanou přestavbu budovy internátu na malometrážní byty s venkovní relaxační zónou. Kompletní hodnocení.

Popis: Budova bývalého internátu Střední školy řemesel a služeb ve Velkém Meziříčí posloužila k rekonstrukci a přestavbě na domov pro seniory s kapacitou třiceti bytů. Objekt je poblíž centra v památkové zóně s dobrou dopravní obslužností, občanskou infrastrukturou a s dostupností na lékařskou péči. Nově je tu 27 parkovacích míst a také místo pro odpočinek. Objekt je uzpůsoben tak, aby tam občané mohli prožít důstojné stáří.

Zdroj: Youtube

Stará škola na náměstí v Třešti

Stará škola na náměstí v Třešti.Stará škola na náměstí v Třešti.Zdroj: poskytla Stavba VysočinyStará škola na náměstí v Třešti získala ocenění za povýšení významu budovy jako dominanty příznivě ovlivňující náměstí. Kompletní hodnocení.

Popis: Budova staré školy na náměstí v Třešti čekala na rekonstrukci dlouhá léta. Dominantní stavba v centru vznikla na konci 19. století. Nový objekt bude sloužit místní základní umělecké škole k výuce, součástí je v přízemí společenský sál nejen pro potřeby školy. V přízemí vznikly tři komerční jednotky pro banku, kavárnu a lékárnu. Po historickém schodišti návštěvníci vystoupají do budoucích učeben žáků hudebních, výtvarných a dramatických oborů. Součástí je i potřebné hygienické a technické zázemí.

Škola roky chátrala, nyní je ale chloubou třešťského náměstí.
Už nechátrá. Škola na náměstí je nyní ozdobou Třeště. Podívejte se

Návštěvnické centrum Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci 

Návštěvnické centrum Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci.Návštěvnické centrum Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci.Zdroj: poskytla Stavba VysočinyNávštěvnické centrum Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci získalo ocenění za přenesení původní atmosféry pivovaru do moderní podoby vycizelovaných interiérů. Kompletní hodnocení.

Popis: Stavba je umístěna v areálu pivovaru Bernard v Humpolci a využívá z větší části stávající objekty. Doplňuje tak stávající areál. Součástí je nový vstupné objekt, který po částečné demolici nahradil dosavadní kotelnu pivovaru a svým zpracováním koresponduje s průmyslovým charakterem místa. Přibyla prodejna reklamních předmětů na místě zdemolované trafostanice. Dominantou je bývalý tovární komín upravený na rozhlednu.

Zdroj: Youtube

II/602 Dvorce – most ev. č. 602-044

II/602 Dvorce – most ev. č. 602-044.II/602 Dvorce – most ev. č. 602-044.Zdroj: poskytla Stavba VysočinyMost ev. č. 602-044 na II/602 Dvorce získal ocenění za náročnou rekonstrukci složitého mostního objektu v komplikovaném terénu. Kompletní hodnocení.

Popis: Most je nedílnou součástí frekventované silnice druhé třídy s označením 602. Spojuje města Jihlava a Pelhřimov, současně je doprovodnou komunikací k dálnici D1. Most překračuje údolí, kterým protéká řeka Jihlava doprovázená jednokolejnou elektrifikovanou železniční tratí. Původní most je z roku 1973 a byl rekonstruovaný pouze v roce 1999. Kvůli špatnému stavu byl kompletně přestavěn včetně základových konstrukcí. Most je svou délkou, šikmostí, výškou i terénem unikátní stavbou kraje.

Zdroj: Youtube

Čestná uznání

Čestné uznání náleží obchvatu II/128 Lukavce za technické řešení, které umožnilo odklonění těžké nákladní dopravy z intravilánu. Domovu pro seniory se zvláštním režimem v Kamenici nad Lipou za přestavbu budovy bývalého soudu s novou přístavbou na komplex péče o seniory. Stavebním úpravám ZŠ Dolní Město za vytvoření přívětivé atmosféry školy. Přístavbě a rekonstrukci operačních sálů Nemocnice Třebíč za důstojné zakončení celkové rekonstrukce komplexu nemocnice výraznou vstupní budovou. Stavebním úpravám hlavní budovy Zámeckého hotelu Třešť za sepjetí a kompaktnost jednotlivých částí zámku a jejich interiérů. Výstavbě školní tělocvičny ve městě Golčův Jeníkov za jednoduchou, účelnou, čitelnou architekturu včetně jejího interiéru.

Kompletní přehlídku soutěžních staveb najdete ZDE.